ÄP fototoimetus • 29. september 1999 kell 22:00

Interneti-ühendus läheb kallimaks

Homsest rakendab Eesti Telefon Interneti sissehelistamisteenuse kõnealustustasu senise 60. sekundi asemel kaheksandast sekundist. Kõnealustustasu ei rakendu Eesti Telefoni Atlas Surfi internetikaardile 900 9xxx-seeria sissehelistamisnumbritele helistamisel.

Kõnealustustasu rakendamine kaheksandast sekundist suurendab arveid eeldatavasti lühikeste sideseansside kasutajatel. Näiteks kodutarbijatel, kes kasutavad Internetti peamiselt kirjavahetuseks ja tõmbasid seni oma uued kirjad arvutisse vähem kui 60 sekundiga. Algselt otsustas Eesti Telefon Interneti sissehelistamisteenustele kõnealustustasu rakendada alates teisest minutist. Maikuus alanud testimise käigus ilmnes, et ühendus saadakse tavaliselt 20.-25. sekundil ja et enamik ühenduse katkemistest on tingitud modemitest, teatas Eesti Telefon. Seetõttu soovitab operaatorfirma oma klientidel modem uuesti installeerida.

Kui sideseansi katkemise korral valida 20 sekundi jooksul sama number uuesti, siis teistkordselt kõnealustustasu ei rakendata. Turvafirmade valvesüsteemide tehnilistesse keskustesse helistamisel jääb aasta lõpuni kehtima kõnealustustasu alates 60. sekundist.

Autor: ÄP

Hetkel kuum