29. september 1999 kell 22:00

Õlletoa juhi vägev valuraha

Hagi tagamiseks arestiti Kabineti operaatorfirma OÜ Gadilvo osakud, mis vajadusel müüakse enampakkumisel. Kui teisi pakkujaid ei teki, võib Hannes Ots õlletoa osakud endale saada. 25% OÜ Gadilvo osakutest kuulub praegu juhatuse esimehele Ülo Kirtile, 25% Aivar Kirtile, 20% Priit Selvetile ja 30% Otsale.

Täna asuvad täitevametnikud koos politseiga kohtuotsust täide viima ning ennistavad Hannes Otsa sundkorras endisele ametikohale. Hommikul eskordivad riigiametnikud Otsa õlletuppa ning jälgivad, et firma juhatuse esimees lubaks teda tööks vajalike dokumentide juurde.

«Seni on mind õlletoast ainult välja visatud. Nad vajutavad paanikanuppu ja saabuv turvafirma viib mind tavaliselt politseisse,» rääkis Ots. Tema sõnul sai tüli endise tööandja Ülo Kirdiga alguse, kui tegevdirektorina ei lubanud Ots õlletoa osanikel enam saalis alkoholi tarvitada.

Seoses maksuvõlgadega on peatatud ka õlletoa alkoholimüügiluba ning õlletoas õlut ei müüda.

Otsa advokaadi Viktor Turkini sõnul on kostja ise süüdi, et lasi protsessil nii kaugele areneda. Seaduse järgi võinuks kohus kohaldada aegumist vähemalt osale hagist, kuid seda vaid kostja taotlusel. Eelmisel nädalal jättis Tallinna linnakohtu tagaseljaotsuse muutmata ka riigikohtu tsiviilkolleegium.

Hannes Otsa sõnul tuleb lähiajal kohtus arutusele veel teinegi hagi seoses OÜ Gadilvo omandisuhetega ja väidetava varade ümberkantimisega. Gadilvo juhatuse esimees Ülo Kirt ei soovinud kohtuvaidlusi kommenteerida.

Autor: Lauri Liikane

Hetkel kuum