ÄP fototoimetus • 5. oktoober 1999 kell 22:00

Pank pankrotis

Panga võlad ulatuvad 40 miljardile rublale. Panga allesjäänud vara suuruseks on hinnatud 4,3--7,9 miljardit rubla.

Omal ajal oli Menatep Vene suuremaid panku, mis kuulus Venemaa ühe mõjukama finantsparuni Mihhail Khodorovski impeeriumi etteotsa.

Pank teenindas mitut valitsuse kontot, omandas osaluse naftafirmas Jukos, oli Venemaa suurima tööstus- ja finantsgrupi Rosprom keskmes ning ajalehe The Moscow Times vähemusaktsiate omanik.

Nüüd on Menatepist järel vaid väline kest, kuna suur osa panga varadest ja äritegevusest viidi talvel üle selle sõsarpanka Menatep Sankt Petersburg. Just see pank juhib nüüd Menatepi 46 Moskva filiaali.

Menatepi pankrot on kindlasti meelt mööda rahvusvahelisele valuutafondile, mis on pikka aega manitsenud Venemaad oma pangandussektorit saneerima.

Seni on suurpankadest pankrotti läinud vaid Tokobank, mis likvideeriti läinud aasta lõpus.

Teistel oligarhidele kuulunud pankadel on seni õnnestunud vee peal püsida. Sinna kuuluvad nii SBS-Agro kui Rossiiski Kredit, mis on mõlemad pandud krediidiasutusi restruktureeriva riikliku agentuuri Arko juhtimise alla.

Inkombanki ja Uneximbanki litsentsid on peatatud, kuid kreeditorid püüavad panku saneerida ja ajutiste haldurite abil uuesti jalule aidata.

Autor: ÄP

Hetkel kuum