Kaja Koovit • 6. oktoober 1999 kell 22:00

Autoliv nõuab Norma Grupilt lisagarantiisid

Tehing seisab tõenäoliselt selle taga, et Autoliv tahab Norma Grupilt lisagarantiisid selle kohta, et suhted Venemaa Avtovaziga jäävad samaks ning nõuded laekuvad, rääkis Kawe Kapitali varahalduse direktor Kristjan Hänni.

«Kui on kinnitatud, et Norma aktsiapaki hinnas on kokku lepitud, ei näe ma lepinguga venitamisele muud põhjust,» lisas Hänni.

Hänni märkis, et Avtovaz on varem korra alt ära hüpanud ja Autoliv tahab enda jaoks selle kordumise välistada või vähemalt end selle vastu kaitsta.

Autolivi lisagarantiide nõude järgi makstakse lepingujärgsest summast mingi osa välja, ülejäänu deponeeritakse mingiks ajaks garantiina, lausus Hänni.

Selline asjade käik ei ole Norma Grupile küll kõige soodsam, kuid kuna neil on seda tehingut tarvis, peavad nad nõustuma, lisas Hänni.

«Selliste lepingute juures on kindlasti lisagarantiidest juttu, kuid ega ma läbirääkimiste sisu kommenteerima küll ei hakka,» ütles Norma Grupi juhatuse esimees Toomas Tamsar.

Eelmisel reedel möönis Tamsar, et vaevalt läbirääkimised ainult paberite vormistamise pärast venivad.

Autolivi avalike suhete juht Mats Ödman ei soovinud eile samuti läbirääkimiste sisu ega lepingu allkirjastamise venimise põhjusi kommenteerida. «Ma ei taha detailidesse laskuda,» lausus Ödman.

Tamsar lisas, et läbirääkimised Autoliviga jätkuvad, kuid mingit kindlat tärminit lepingu allkirjastamiseks ei ole paika pandud. «Teeme tööd selle nimel, et see leping võimalikult peatselt allkirjastamiseni jõuaks,» lausus Tamsar.

Norma aktsia hind Tallinna börsil liigub stabiilselt allapoole ja maaklerite sõnul on investorid suurtehingu ootusest tüdinenud.

«Asi jahtub enne ära, kui inimesed lauda istuvad,» ütles Hansapanga maakler Mattias Mustonen. Mustonen lisas, et kui leping Autoliviga lõpuks siiski alla kirjutatakse, ei mõjuta see enam oluliselt aktsia hinda.

Kavandatav tehing on veninud ja uut informatsiooni ei ole osapooled avaldanud, seetõttu müüvad mõned investorid oma osaluse ettevõttes, et riske minimeerida, ütles Suprema maakler Riho Talumaa uudisteagentuurile Reuters.

Norma aktsia hind langes eile üle 5 protsendi 34 kroonile. Aktsiaga sooritatud tehingute kogukäive oli 3,9 miljonit krooni.

Vt. ka Norma investorid hakkavad suurtehingu ootusest tüdinema

Hetkel kuum