6. oktoober 1999 kell 22:00

Eve Fink kutsub valimiste eel üles tasuta kortereid taotlema

Linn peab abivajajatele, näiteks omanikule läinud elamispinna kaotamisel, kortereid võimaldama, selgitas Fink eile ajakirjanikele.

Otsus kutsuda inimesi selleks sooviavaldusi kirjutama tulenes Fingi sõnul vajadusest teada saada abivajajate hulk, et osata planeerida tuleva aasta eelarvet.

Elamupoliitika on Fingi kinnitusel sätestatud seadustega, mida Tallinn inimesi avaldusi kirjutama kutsudes täidab.

«Tahame hinnata vajamineva raha mahtu, see ei tähenda, et kõik tasuta kortereid saavad,» märkis Fink, lisades, et avaldusi rahuldatakse selle esitaja andmete ja korterivajaduse alusel.

Tallinna linnaeelarves oli tänavu koos sotsiaalelamufondiga elamuehituseks ette nähtud 100 miljoni krooni ümber, 60 miljonit sellest kaotas pealinn riigi negatiivse lisaeelarvega.

Abilinnapea Heigo Kaldra ütles, et tuleval aastal tahab linn säilitada munitsipaalelamufondi mahu selle aastaga sarnasel tasemel.

2000. aasta eelarve koostamise protsess on Kaldra teatel käimas ja selle üldised suundumised enam oluliselt muutuda ei saa.

Keskerakonda kuuluv Fink avaldas kolmapäeval Sõnumilehes enda allkirjaga kuulutuse, milles kutsub tallinlasi üles kirjutama üürikorterite sooviavaldusi. Tallinnas kasvab vajadus üürikorterite järele, sest majade tagastamise ja erastamise tõttu on paljud sattunud abivajaja seisu, seisab kuulutuses.

Autor: BNS

Hetkel kuum