Indrek Kald • 6. oktoober 1999 kell 22:00

Triikrauaga vee alla

GSM-telefon pole triikrauast hullem, teatas 24. novembril 1995. aastal ilmuma hakanud Äripäeva side ja kontoritehnika rubriik oma esimese loo pealkirjas.

Möödas on ligi neli aastat, kuid pealkiri on aktuaalne praegugi, sest ka täna pole GSM triikrauast hullem. Ainult et kui neli aastat tagasi tuli inimeste mobiili juurde meelitamiseks tuua võrdlus igapäevase triikrauaga, siis täna pole seda enam vaja. Aastate jooksul on side ja kontoritehnika rubriigis ilmunud loendamatu hulk nõuandeid, kommentaare, uudistoodete tutvustusi, hinnavõrdlusi, teste. Alljärgnevalt väike ülevaade tutvustamist leidnud huvitavamatest ja omapärasematest toodetest.

- 1998. aasta suvel tutvustas ÄP siderubriik digitaalset diktofoni, mis mahub vabalt peopessa ega ole mõõtmetelt oluliselt suurem pastapliiatsist. Diktofon salvestab digitaalselt kuni 99 helilõiku, kogupikkusega 58 minutit. Mullu suvel 2500 krooni maksnud diktofon sobib ärimehele taskus kaasaskandmiseks, sest ikka on vaja aeg-ajalt midagi salvestada või oma mõtteid üles tähendada.

- Tänaseks paljuski unustusehõlma vajunud peiler oli neli aastat tagasi veel ärimeeste igapäevane abivahend. Sestap ilmus rubriigis vastavaid nõuandeid. «Kood 0101 tähendab ärajäävat kohtumist», «Tänu võimsale tekstipeilerile levib info keset merdki» -- teatasid kommentaaride peakirjad. 1996. aasta suvel tutvustas ÄP telefoni Wordsender, mille klaviatuuri abil sai edukalt peilerile tekstisõnumeid saata. Sobiv vahend peilersidet kasutava firma sekretärile.

- Mullu sügisel jõudis Eesti turule faksimasin Possio, mida saab kasutada autos. Spetsiaalse kinnitiga armatuurlaua külge ühendatuna loob see võimaluse ka teel olles äripartnerite ja kolleegidega suhelda. Sama ülesannet sobib täitma ka mobiiltelefoniga ühendatud sülearvuti, kuigi on hinnalt kallim, samas ka rohkemate lisavõimalustega.

- Tänavuse suve huvitavaim uudistoode -- Nokia veekindel mobiili ümbriskott. Selle sisse saab lisaks telefonile panna ka autovõtmed ja dokumendid. Paadiga sõites on veekindel kott asendamatu abimees. Eriti, et koti vette kukkudes jääb see pinnale püsima. Samuti võib oma veekindlas kotis telefoniga ka ujuma minna. Katsed küll näitavad, et vee all ei ole kuuldavus kõige parem ja rääkida on raske.

Hetkel kuum