7. oktoober 1999 kell 22:00

Peatoimetaja Hallar Lind: Eestis on teoks saanud imeväärseid asju -- katsetatakse mujal maailmas tulukust tõestanud ettevõtlusvorme, ajakirjanduses on häälekandjate kõrvale ilmunud kümneid ajalehti, kõnepruugis on äri saanud taas asjaliku tegutsemise tähenduse. Liites need kolm asja kokku, saame ajalehe Äripäev. Naljatamisi võiks arvata, et lehepaberi roosakas toon tuleb punase ja valge kokkusobitamisest, aga sama paberi peal trükitakse Inglismaal Financial Times ja Rootsis Dagens Industri. Äripäev tahab ka sisu osas samm-sammult astuda nende mainekate ärilehtede tasemele.

ENSV Riikliku Plaanikomitee esimees Edgar Savisaar leiab, et isemajandav Eesti suudab luua ettevõtetele tingimused vabaks ja kasulikuks majandustegevuseks ja Eestil võib isemajandavana hästi minna, sest oleme väike, rikaste riikide huviorbiidis ja lõpptoodangule orienteerunud vabariik. Uued tingimused toovad muutusi ka praegu kõige vähem arenenud tegevusalale -- pangandusse.

Rootsi väliskaubandusminister Anita Gradin ütleb intervjuus Äripäevale: Eestil, Lätil ja Leedul on suur arengupotentsiaal ja üleminek turumajandusele peab seda kinnitama.

Täna on Eestis üle 700 uustaluniku. Talu loomine on kulukas, 100 000--150 000 rubla. Eestimaa Talupidajate Keskliit on mõne eksistentsikuuga suutnud luua kontaktid Põhjamaade vastavate organisatsioonidega, kes on pakkunud taludele abi.

Hetkel kuum