Erik Samel • 10. oktoober 1999 kell 22:00

Kinnisvarahinnad on stabiilsed

Jahedamate ilmade saabumine on toonud kaasa elavnemise kinnisvaraturul. Kuna eluasemelaenu saamine lihtsustus juba suvel, siis seekord suurenes inimeste huvi kinnisvaratehingute vastu sügisel tavapärasest mõnevõrra vähem. Lisaks eluasemelaenude arvu suurenemisele on märgatavalt elavnenud kinnisvaraliisingu kasutamine.

Kinnisvara ostu- ja müügitehingute sõlmimiseni on paljudel juhtudel jõutud seetõttu, et omanikud, kes on objekte kuude kaupa müügis hoidnud, on lõpuks veidi hinnas järgi andnud. Tänu ostuhuvi suurenemisele on väikesestki müüjapoolsest järeleandmisest tihti tehingute toimumiseks piisanud.

Hindade langust enamikes kinnisvaraturu sektorites oodata ei ole. Pigem on küsimus selles, kui kaua püsitakse senisel tasemel. Kuna keskmise palga kiiret tõusu pole oodata, siis lükkub hinnatõus tõenäoliselt järgmisesse aastasse.

Kinnisvarafirmade esindajad on peaaegu üksmeelselt arvamusel, et hinnad ei hakka veel niipea tõusma. Oma osa on nende hinnangutes kartusel, et juhul, kui omanikud hakkavad peatset tõusu uskuma, tõstavadki nad müüdavate objektide hinda ning kui ostjad tõusuga kaasa ei lähe, väheneb kinnisvarafirmade käive.

Hetkel kuum