ÄP fototoimetus • 12. oktoober 1999 kell 22:00

TELE2 eestvedamisel odavneb Interneti püsiühendus

Eraisikutele on suunatud interneti püsiühendus sidekiirusega 64 kilobitti sekundis, mille kuutasu on 990 krooni ja paigaldus 3000 krooni. «Me ei oska prognoosida, kui suur huvi võib tekkida,» sõnas TELE2 omanikfirma Levicom Broadbandi tootejuht Toomas Talts. «Toode on odav ja kesklinnas, kus seda pakume, elab ikka jõukam eraklient.»

Väikekontoritele suunatud ühendus Small Office käib kaabelmodemi kaudu, mille TELE2 annab kliendile kasutamiseks lisatasuta. Püsiühenduse kuutasu on 2490 krooni ja liitumine 4000 krooni.

Optilise baasvõrgu kaudu toimivaid püsiühenduslahendusi on esialgu võimalik kasutada Tallinna kesklinnas TELE2 kaabeltelevisioonivõrgu piirkonnas.

Eesti Telefonis on TELE2 pakutavaga võrdse kiirusega püsiühenduse Atlas Status Ligth kuutasu 2990 krooni ja liitumine 3000 krooni. «Meie püsiühenduse eelis on see, et pakume seda kõikjal üle Eesti, mitte ainult Tallinnas,» ütles ASi Eesti Telefon meediajuht Ain Parmas. «Ja soliidne klient ei ole huvitatud paarisaja krooni säästmisest, teda huvitab kvaliteet.»

MicroLink Online'i analoogse paketi kuutasu on 2800 krooni ja liitumine maksab 5000 krooni.

Andmesidefirma AS Uninet palub Tallinnas erakliendile ühte püsiühenduse liiki ADSL, mis on kuni 128 korda kiirem kui 64kilobitine sidekiirus. Ühenduse kuutasu ja liitumistasu on 1999 krooni.

Autor: ÄP

Hetkel kuum