Madli Zobel • 13. oktoober 1999 kell 22:00

Ühispank müüb oma peahooned maha

Müüki lähevad ka Ühispanga endine peamaja Tartu maanteel ning kunagised Põhja-Eesti Panga ja Tööstuspanga peakontorid.

Ühispank peatas eelmisel nädalal kuuks ajaks läbirääkimised panga kinnisvara ostmisest huvitatud investoritega, kuna on leidnud võimaliku ostja kahele suurele büroohoonele Tallinnas. «Meil on kinnisvara väga palju ja kuna tahame tegeleda pangandusega, oleme huvitatud kinnivara müügist,» lausus Ühispanga asepresident Leho Lugna. Kahe büroohoone võimaliku ostja kohta polnud ta nõus veel teavet jagama.

«Kui on ostja ja on hind, oleme nõus müüma,» rääkis Lugna. «Kui pole, oleme nõus ka ise edasi haldama.»

Lugna sõnul on Ühispank pidanud kinnisvara müümiseks läbirääkimisi paarikümne investoriga Inglismaalt, Rootsist, Hollandist, Austriast ja Soomest.

«Kevadel jõudsime ameeriklastega kaugemale kui poole peale ja peatasime läbirääkimised teiste investoritega kolmeks nädalaks,» lausus Lugna. «Tavaliselt käivad läbirääkimised paralleelselt,» lisas ta.

Lugna sõnul on panga büroohoonete müük jäänud seni hinna taha, kuna investoritel on arusaam Eestist kui Venemaa äärealast.

Välisinvestorid soovivad Lugna sõnul oma investeeringud väga kiiresti tagasi teenida ja ootavad sellelt kõrget tootlikkust. «Ei ütle, et tootlikkus võiks olla Euroopa keskmine,» sõnas Lugna.

Ühispangal on Lugna sõnul igas maakonnas vähemalt üks kinnisvaraobjekt, peale selle kuus hoonet Tallinnas.

Lugna hindas Ühispangale kuuluva kinnisvara väärtuseks sadu miljoneid kroone.

Hetkel kuum