14. oktoober 1999 kell 22:00

Jutud Internetist on erialakirjandusest jõudnud päevalehtede veergudele. Siiski -- Eestil on täisvereline internetiühendus kasutada 1992. a, tänaseks on Internetiga liitunud ülikoolid, mõned riigiasutused ja firmad. Püsiühendus on 700 arvutil.

Eestis tegutseb umbes 200 arvutifirmat. Arvutifirmade assotsiatsiooni presidendi Kaido Saarma sõnul on seda turu mahtu arvestades liiga palju. Kui Läänes on arvutitega tegelevate firmade kasum umbes 20%, siis osa Eesti firmasid töötavad vaid 2--3% kasumiga. Viis edukamat firmat on Microlink, Elcotq Baltic, Baltic Computer Systems, Datel ja Ektaco ÜE.

Usaldusühing Talvako on esimene Eesti firma, mis hankis endale europatendi -- päevavalguslampide konstrueerimiseks ja tootmiseks.

10. oktoobril lasti käibele 50kroonised rahatähed (kujundas kunstnik Vladimir Taiger).

President Lennart Meri esitas peaministri kandidaadiks Eesti Panga presidendi Siim Kallase, kuid riigikogus pooldas Kallast vaid 40 saadikut.

Erastamisagentuur koostab 1995. a erastamiskava, mis näeb ette riiklike monopolide -- energeetika-, alkoholi-(v.a Liviko), põlevkivitööstus-, transpordi- ja sideettevõtete -- erastamise.

Hetkel kuum