17 oktoober 1999

Tallinna Soojuse juhid jäid esialgu ametisse

«Tallinna Soojuse juhtkond jätkab õnnelikult ametis veel mitu kuud, sest linnavalitsus otsustas reedel tänu härra Kulakovi (abilinnapea Sergei Kulakov -- toim.) tungivale nõudmisele, et peab ära ootama erikontrolli tulemused,» lausus Tallinna Soojuse nõukogu liige Liina Tõnisson.

Tõnisson leidis, et Tallinna Soojuse juhtkond on tegutsenud omavoliliselt. Talle jäi seetõttu arusaamatuks ka Tallinna Soojuse nõukogu esimehe Sergei Kulakovi veendumus vastupidises.

Tõnisson eitas, nagu sooviks ta näha Tallinna Soojuse uue juhatuse esimehena Leonid Lipavski asemel ASi Kohtla-Järve Soojus tootmisdirektorit Toomas Koovitit. «Härra Ots (Tallinna Soojuse nõukogu liige Arvo Ots -- toim.) levitab ajakirjanduse vahendusel laimu, sest ettevõttele uue juhtkonna leidmiseks korraldatakse konkurss,» teatas Tõnisson viitega BNSi neljapäevasele uudisele.

«Tallinna Soojuse nõukogu liikmed Kulakov ja Ots väitsid nõukogu koosolekul, et juhatuse ametist vabastamist ei saa praegu päevakorda võtta, sest keegi peab ju Tallinna Soojuse tööd juhtima,» rääkis Tõnisson. «Ütlesin neile, et kui ainult selles on küsimus, siis minul on inimene Toomas Kooviti näol olemas, kes on valmis ettevõtet uue juhtkonna leidmiseni juhtima.»

Kohtla-Järve Soojuse tootmisdirektorina töötav parteitu Toomas Koovit on Keskerakonda kuuluva ettevõtte peadirektori Alo Streimanni alluv. Samas on Kohtla-Järve Soojuse nõukogu leidnud ettevõtte juhtkonna töös finantsdistsipliini rikkumisi, mille suurusjärk on ettevõtte nõukogu liikme Mati Jostovi sõnul pool miljonit krooni.

Väliskomandeeringus viibivalt Koovitilt ei õnnestunud reedel kommentaari saada.

Tallinna Soojuse tegevjuhtkonna vastu algatas nädal tagasi kriminaalasja majanduspolitsei, kahtlustades juhtkonda rahakantimises. Politsei korraldas eelmisel teisipäeval Tallinna Soojuse ruumides läbiotsimise ja konfiskeeris lepingud, mis ettevõte oli sõlminud oma sidusettevõtetega AS Termest ja AS Estterm.

Tallinna Soojuse juhatuse esimees Leonid Lipavski on esitatud süüdistused tagasi lükanud ja on näidanud Äripäevale linnakohtu registriosakonna tõendit selle kohta, et Tallinna Soojus pole taganud kommertspandiga ASi Estterm 15 miljoni krooni suurust laenu Hansapangalt, millel süüdistus rahakantimises tema väitel põhineb.

Tallinna kriminaalpolitsei majandustalituse komissar Marek Helinurm ei soovinud reedel uurimise käiku kommenteerida. «Meil on vaja läbi töötada terve ettevõtte raamatupidamine ja see võtab mitu kuud aega,» põhjendas ta.

Tallinna linnale kuuluv Tallinna Soojus varustab kütte ja sooja veega umbes 70 protsenti Tallinna elanikest. Ettevõtte käive oli eelmisel majandusaastal 822 mln krooni.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum