ÄP fototoimetus • 26. oktoober 1999 kell 22:00

iMac uuenes

Eksklusiivse välimusega koduarvuti iMac on alates oktoobrist saanud varasemaga võrreldes pisut teistsuguse vormi ja sisu.

5. oktoobril Californias tutvustatud arvutitootja Apple uus koduarvuti iMac jõuab lähipäevadel müügile ka Eestis kolmes versioonis. iMac, milles kasutatakse 350MHz G3-protsessorit, 64 MB mälu, 6GB kõvaketast, 24x kiirusega CD-seadet ja modemit, maksab 21 500 krooni. iMaci DV-mudel on suurema kõvaketta ja kiirema protsessoriga ning maksab 26 900 krooni. Professionaalidele meelepärane iMac DV Special Edition on varustatud lisaks suuremale võimsusele ka DVD-seadmega. Viimane mudel on saadaval ka uudses grafiitses värvitoonis. iMaci DV-mudelid on varustatud FireWire-liidesega lisaseadmete lihtsaks ja kiireks ühendamiseks ja iMovie tarkvaraga koduseks videotöötluseks. Oluline uuendus on ka helisüsteem, mis tagab eelmise põlvkonna iMacidest erineva helikvaliteedi.

CD-seade on arvutil lihtsalt asendatav DVD-seadmega, vaja on vaid vastavasse sahtlisse asetada uus laserplaadi- või DVD-plaadi lugeja. Mürataseme alandamiseks on koduarvutis loobutud ventilaatorist, mis teeb iMacist vaikseima lauaarvuti.

Autor: ÄP

Hetkel kuum