Indrek Kald • 27. oktoober 1999 kell 22:00

Motorola jälle Eestis

Esmofonis müüki tulevatest Motorola mobiilidest peaks saama alternatiiv neile, kes ei soovi kasutada Nokia või Ericssoni telefone.

Eelmisel nädalal ?otimaal Edinburghis Esmofoni ja Motorola vahel sõlmitud lepingu tulemusena lisandub senisele Esmofoni poolt müüdavale kahele kaubamärgile Nokiale ja Ericssonile ka Motorola. See tähistab maailma suuruselt teise mobiilitootja tagasitulekut Eesti turule. Initsiatiiv, et Esmofon saaks Motorola esindajaks, müüjaks ning hooldajaks, tuli Esmofoni juhi Aivar Sirelpuu sõnul Motorola poolt.

Motorola muutis mullu oma suhtumist mobiiltelefonidesse. Kui seni üritati toota kõigile midagi, siis nüüdseks on välja töötatud neli tooteperekonda, millest kolme esindajad jõuavad müüki ka Eestisse.

Kevadel tutvustas Motorola maailma väikseimat GSMi Motorola v3688, mis kaalub 83 grammi. Kahesageduslik telefon peab ooterezhiimis vastu neli ööpäeva, telefoni on ehitatud värinalarm. Väikestele mõõtmetele vaatamata mahutab ekraan viis rida teksti. Sarnaselt kõikide Motorola telefonidega on ka sellel mudelil ainult üks meloodia ja mitu erinevat tirinat. V-seeria saabki Motorola uueks tooteperekonnaks, mida iseloomustav märksõna on eksklusiivsus.

Sügisel tõi Motorola turule esimese kolmesagedusliku GSMi Timeport, mis töötab Euroopa GSM 900 ja 1800 võrkudes ning Ameerikas kasutatavates 1900megahertsistes võrkudes. Esimese Motorolana võimaldab Timeport infrapunaühendust. Telefonil on häälvalimine, uuenduslikult saab menüüst aktiveerida üheksa funktsiooni häälvalimise abil.

Kolmanda tooteperekonna esindajana jõuab lähiajal müüki M-seeria kahesageduslik laiatarbetelefon. Kõigil Motorola telefonidel on eesti- keelne menüü.

Seni on Esmofon nii-öelda kolmanda kaubamärgina katsetanud mitme tootja telefone (Benefon, Philips).

Varem on Motorola mobiiltelefone Eestis müünud Morell ja Q GSM. EMT võrgus moodustab Motorolade osakaal 4,6 protsenti kõigist telefonidest.

- Ma ei mäleta, milline oli minu esimene mobiiltelefon. Mingil perioodil kasutasin Nokia telefoni. Motorola kasuks otsustasin umbes 2-3 aastat tagasi. Esimese Motorola omanikuks sain läbi juhuse, edasised on tulnud tänu harjumusele. Kui oled harjunud telefoni nuppe ühtmoodi vajutama, siis on raske seda harjumust muuta. Praegu kasutan telefoni Motorola Star Tac. Uus mudel Motorola v3688 on kerge ning mugav, kuid konkreetset ostusoovi ei ole mul veel küpsenud.

Hetkel kuum