28. oktoober 1999 kell 22:00

Rootsi laevafirma Nordtrans soovib reisijate ja kauba veoks luua lähiajal laevaliini Stockholmi lähedal asuva väikelinna Kapellskäri ja Paldiski vahel. Esimesena on firmal plaanis tuua liinile ro-ro-tüüpi reisipraam, mis mahutab 500 reisijat. Läbirääkimised käivad, et avada liin juba aastavahetusel.

Eestis on küllalt palju ärimehi, kes on juba jõudnud rakendada Siim Kallase ideed vabastada ettevõtted tulumaksust. Kasutades seaduse puudulikkust ja maksuameti nõrkust, õnnestub firmadel tulud maha vaikida ja maksu mitte maksta. Eriti palju hoitakse kõrvale sotsiaal- ja tervisekindlustusmaksust. Ametlik statistika järeldab, et erasektoris on palgad väiksemad kui riigiettevõtetes. Võime kiita oma madalaid makse ja teha maksusüsteemi liberaliseerimise programme, kuid kuni me ei suuda tagada kehtivate maksude laekumist, on see üsna mõttetu.

Eile otsustas riigikogu lõpetada valitsuskriisi ja andis senisele keskkonnaministrile Andres Tarandile valitsuse moodustamise volitused. Tarand pidas oma kõnes oluliseks vältida radikaalseid muutusi majanduses ja võtta 1995. a riigieelarve vastu hiljemalt jaanuaris. Tarandi poolt hääletas riigikogus 63, vastu oli 1 ja erapooletuks jäi 15 rahvasaadikut.

Sotsiaalpanga avalike suhete osakonna juhataja Aare Vaalma: «Hansapanga huku võimalus on kodeeritud tema bilanssi. Liivalaia tänava pilvelõhkuja peaks olema klientidele juba tõsiseks häireks.»

Hetkel kuum