Kaja Koovit • 28. oktoober 1999 kell 22:00

Kontroll Külmhoones KPC-le

Käibe poolest Tallinna Külmhoonest ligi viis korda väiksemale KPC-le hakkab kuuluma 86,6 protsenti Tallinna ettevõtte aktsiatest.

KPC ja Külmhoone ühinemist koordineeriva ja rahastava EBRD fondi haldava Scandinavian Baltic Development Ltd (SBD) investeeringute direktor Hanno Riismaa ei soostunud eile avaldama, kui suure osaluse saavad Külmhoone suuromanikud KPCs. «Pooled on otsustanud, et seda infot ei avaldata,» lausus koos Külmhoone nõukogu esimehe Margus Puustiga Kaunases viibinud Riismaa.

Külmhoone finantsdirektor Evald Karu kinnitas BNSile, et tal ei ole tehingu kohta rohkem informatsiooni, kui börsiteade sisaldab.

Äripäeva andmetel on Külmhoone suuromanikud eelmisel nädalal omandanud osa KPC 18,5 miljoni litisest aktsiaemissioonist ning neile kuulub veerand KPC 33,4 miljoni liti ehk 124,6 miljoni krooni suurusest aktsiakapitalist. Ülejäänud osa emissioonist omandas EBRD, kellele kuulub nüüd 46 protsenti KPCst.

Tallinna väärtpaberibörsi investorsuhete juht Eva Palu lausus, et eile börsile saadetud teade on Külmhoone aktsionäride jaoks ebapiisav ning börs on küsinud ettevõttelt lisainformatsiooni aktsionäride uue struktuuri kohta. Palu lisas, et Külmhoone aktsiaga kauplemist börs ei peata, sest see võtaks aktsionäridelt võimaluse vabalt kaubelda.

Pärast aktsiavahetust moodustatakse poole aasta jooksul KPC ja Tallinna Külmhoone juhtimiseks valdusfirma ja teistele aktsionäridele pakutakse võimalust vahetada oma aktsiad valdusfirma aktsiate vastu. Praegu ei ole veel otsustatud, millises riigis valdusfirma registreeritakse ja millisel börsil selle aktsiad noteeritakse.

Hetkel kuum