28. oktoober 1999 kell 22:00

Saatana sigudikud tulevad maa peale

Vihmane ja nukker oktoobrilõpu õhtupoolik. Kuradid, deemonid, kalmistukollid, nõiad, viirastused ja muud koletised ärkavad ellu ja tulevad maa peale pidu pidama ning inimesi kimbutama.

Halloween on Ameerika rahvuspüha, mis tähendab kõikide pühakute õhtut. Seda tähistatakse 31. oktoobril -- õhtul enne kõikide pühakute päeva. Uskumuse kohaselt pärinevad Halloweeni traditsioonid iidsete druiidide seast, kelle arvates olid kurjad vaimud kõige aktiivsemad õhtuti. Keldid uskusid, et sel ööl tulevad eelmisel aastal surnute vaimud tagasi endale uut keha otsima. Ümberkehastumise vältimiseks riietusid keldid kummalistesse ürpidesse, et vaimud neid ära ei tunneks ning kardaksid. Hoiatuseks vaimudele on ka Halloweeni kõige iseloomulikum dekoratiivelement --tühjaks uuristatud kõrvits, mille sees põleb küünal.

Tänapäevastel Halloweeni pidustustel on sajanditetaguse uskumusega vähe ühist. Eelkõige on Halloween suur karneval, mis annab täiskasvanutele võimaluse kostüümipidusid ja rongkäike korraldada ning lastele loa maiustusi teenida. Maiustuste hankimine käib Ameerikas tunduvalt lihtsamalt kui kadridel-martidel Eestis. Tuleb vaid ukse taga kostümeeritult kella helistada ja lausuda «trick or treat» ning juba ulatavadki lahked käed kommi ja muud head-magusat.

Hetkel kuum