2. november 1999 kell 22:00

Telefoniteenuste hinnad ei tõuse

Kehtiv äriplaan näeb ette tariifide korrigeerimist turu avanedes, kuid sel juhul liiguvad riigisiseste kõnede hinnad pigem allapoole, ütles Jürgenson eile ajakirjanikele.

Jürgenson ei välistanud tariifipoliitika ümbervaatamist Eesti Telefoni uues, novembri lõpuks kinnitatavas äriplaanis, kuid kinnitas, et «mingit hinnahüpet ei tule».

«Minule oli täielikuks üllatuseks, et Eesti Telefon pole kõnealustustasu kehtestamisest loodetud tulu saanud,» tõdes Jürgenson.

Ministri kinnitusel pole Eesti Telefoni esindajad temaga võimalikust hinnatõusust rääkinud ja seda ei näe ette ka kehtiv äriplaan. «Eks see paistab siis uuest äriplaanist,» nentis ta.

Eesti Telefon kinnitab valitsusele esitatava uue, kolme ja kümne aasta äriplaani 16. novembril, valitsus kinnitab selle kuu lõpus.

Eesti Telefon kavatseb samas juba järgmisel aastal tõsta eratarbijatele telefoniteenuse hinda, sest eratarbijate kulud ületavad ka pärast kõnealustustasu kehtestamist tulusid.

Eesti Telefoni väitel on eraklientidele osutatavad kohalikud telefoniteenused ligi 30 protsendiga kahjumis.

Eesti Telefoni esindajad on kinnitanud, et seoses eriõiguste lõpuga hakkavad oluliselt langema rahvusvaheliste kaugekõnede hinnad.

Eesti Telefoni meediasuhete juht Ain Parmas ütles eile, et Eesti Telefonil on küll põhimõtteline plaan lõpetada teenuste ristsubsideerimine, kuid hinnamuutuste konkreetset aega ja ulatust ei ole ettevõte veel paika pannud.

Parmas lisas samas, et tariifide muutused tuleb jaotada pikema perioodi peale, et need oleks klientidele vastuvõetavamad.

Koos tariifide muutmisega kavatseb Eesti Telefon turule tuua ka erinevad hinnapaketid.

Viimati muutus Eesti Telefoni hinnakiri tänavu mais, kui kehtima hakkas 48sendine kõnealustustasu. Samal ajal langes kohaliku kõne minutihind poole võrra ning riigisisese kaugekõne maksumus 22 protsenti.

Kõnealustustasu fikseerimine kolmanda sekundi asemel kaheksandal kehtib selle aasta lõpuni ja Eesti Telefon vaatab selle uue äriplaani kinnitamisel koos tariifistruktuuri ning minutitasudega üle.

Eesti Telefoni eriõigused lõpevad 2001. aastal, kui hindu hakkab kujundama vaba konkurents.

Autor: BNS

Hetkel kuum