Indrek Kald • 3. november 1999 kell 22:00

Alcateli mobiil jätab käed vabaks

Kevadel Eesti mobiiliturule tunginud Prantsuse Alcatel hakkas Q GSMi vahendusel eile pakkuma oma One Touch seeria uut telefoni Alcatel One Touch Club, mille peamine uudsus seisneb sisseehitatud «käed vabad» süsteemis.

Kui seni kasutati mobiiltelefonide «käed vabad» süsteemi peamiselt autodes, kus see kuulus telefoni lisavarustuse hulka, siis uue Alcateli saab n-ö valjult rääkima panna kahe nupuvajutusega. Piisab, kui vajutada kõne ajal telefoni klahvistiku kõige ülemisele nupule ja juba kuuletegi oma vestluskaaslase häält. Testimine näitas, et mobiili ka poole meetri kaugusel väljasirutatud käes hoides on kuuldavus mõlemal kõne osapoolel täiesti rahuldav. Seega saavad mitu inimest korraga rääkida ühe telefoniga. Samas tuleb autos «käed vabad» rääkimiseks osta eraldi varustus.

Alcateli pluss on veel omapärane disain, mis sobib noortele või massist eristujatele. Telefone pakutakse mitut värvi, mis muudab samuti lihtsamaks eristumissoovi täitumise.

Uus Alcatel sobib neile, kes ostavad oma esimest mobiili, sest Ericssonilt või Nokialt üleminek tähendab nii mõnegi harjunud asja ümberõppimist. Nii saab menüüs liikuda telefoni küljel olevate nuppude abil või vajutades klahvidele 2 (üles) ja 8 (alla).

Klahviluku mahavõtmiseks tuleb sisestada number 159, kuid sel ajal ekraani taustavalgus ei põle ja pimedas tuleb telefoni avada sõrmedega õigeid numbreid otsides. Ekraani plussina võib välja tuua, et selle taustavalgust ja kontrastsust saab iga kasutaja ise muuta.

Ebamugav on lühisõnumi registri kasutamine. Kõik salvestunud sõnumid paiknevad pikas jorus ja vajaliku sõnumi leidmine võtab hulga aega. Ka peab sõnumeid kirjutama suurte tähtedega. Miinus on seegi, et telefoni kell jääb seisma, kui telefoni pikemat aega ei kasutata.

Plusside kirja tuleb kanda see, et telefoni aku tühjaks saamisel aitab ka kolmest väikesest patareist, et mobiili kasutamist jätkata, kui laadija ei ole parajasti käepärast.

Sarnaselt varasemate Alcateli mudelitega säilitab ka One Touch Club oma kõneregistris identifitseerimata numbriteltki tulnud kõned kellaaja ja kuupäevaga. Vastamata, vastatud ja valitud kõned on kõik koos, vahet aitab teha iga numbri ees olev spetsiaalne ikoon.

Eestis hakkab neid müüma Q GSM koos aastase liitumislepinguga.

Hetkel kuum