10 november 1999

Klementi saab suurtellimuse

ASi Klementi juhatuse esimees Madis Võõras ütles, et pärast PTA Kuopio tehase sulgemist järgmise aasta keskel suurenevad alltöövõtu tellimused PTA-lt kolm korda ja moodustavad kuni 30% aastasest mahust.

BNSi teatel on Kuopio tehase sulgemise taga kõrge kulude tase Soomes. Balti riikide tootmiskulud moodustavad Soome kuludest vaid kolmandiku, märkis Kauppalehti Online.

Madis Võõrase sõnul ei tähenda see, et Klementi laiendab oma tootmismahtu. «Tõenäoliselt ütleme ära väiksemaid tellimusi ja jagame tootmise ümber,» selgitas Võõras. «Meile on kasulikum, kui saame endale kindlama partneri.»

Võõrase sõnul kavatseb Klementi paralleelselt arendada oma rõivakollektsioone, sest alltöövõtt peaks tagama üksnes toodangumahu stabiilsuse.

PTA tegevdirektor Kari Mattson ütles eile, et firma on tellinud Klementilt allhanketöid juba viimased kümme aastat, kuid siinsesse tootmisse investeerida soomlased esialgu ei kavatse.

Soome rõivafirma PTA ostis käesoleva aasta alguses Optiva Varahalduselt 42 protsenti Klementi aktsiatest, nüüdseks on osalus Klementis suurenenud 49,6 protsendini. «Klementi aktsiad ostsime vaid sellepärast, et senine partner ei satuks konkurentide kätte,» lausus Mattson. Tema sõnul ei kavatse PTA börsilt rohkem Klementi aktsiaid kokku osta.

PTA eelmise aasta käive oli 164 miljonit Soome marka (426 mln krooni) ja kahjum 8,7 miljonit marka (23 mln krooni). Tootmise ümberkorraldamise abil loodab ettevõte parandada oluliselt oma tulemusi. Teistes Balti riikide õmblusettevõtetes PTA-l osalusi ei ole, allhanketöid tellitakse ka Leedust.

Autor: Lauri Liikane

Hetkel kuum