Madli Zobel • 10 november 1999

Millenniumireisid ei lähe

Aastatuhandevahetuse reisile Pariisi suutis Wris Tours müüa vaid alla kolmandiku piletitest, Maroko reisi sajast tuusikust on müüdud alla 50. «Dubai reis on ainsana peaaegu välja müüdud,» ütles Wris Toursi turundusdirektor Andres Pihor.

Pihor rääkis, et kuigi sellel aastal ootasid reisifirmad aastavahetuse reiside müügimahu olulist tõusu, oli eelmisel aastal selleks ajaks aastavahetuse tuusikuid palju enam müüdud.

«Asi pole niivõrd huvipuuduses kui eestlaste otsustusvõimetuses,» leidis reisibüroo Cassandra juhatuse esimees Avo Meerits. «Nii eksklusiivsed üritused nõuavad eelnevat deposiiti ja reisifirmad ei taha endale seda riski võtta,» lisas ta. Ta väitis, et samadel põhjustel on lõhkenud millenniumivahetusega seotud hiigelkasumite illusioonid üle kogu maailma. «Paar kuud tagasi polnud võimalik Pariisis ühtegi hotellikohta aastavahetuseks hankida, nüüd tuleb pidevalt pakkumisi,» lisas Meerits.

Robyn Reiside konsultant Janne Orav ütles, et kliente on vähe ka aastavahetuse bussireisidele. Tema sõnul õnnestub paremini müüa vaid noortele mõeldud reisipaketti uue aasta vastuvõtmiseks Euroopa suurlinnades.

Meerits ütles, et klientidel pole ettekujutust hindadest aastavahetuse ajal. «Huvi on, et läheme reisile, ent tahetakse minna odavalt,» lausus ta. Aastavahetuse pidu Pariisis maksab tema andmeil ühes kohas 5500 franki (13 090 krooni), sissepääs kohvikusse on 1600 franki (3800 krooni).

Hetkel kuum