11. november 1999 kell 22:00

Eriautobaasi saab Ragn-Sells

Tallinna abilinnapea Heiki Kivimaa ütles eile BNSile, et toetab Ragn-Sells Eesti võitjaks valimist ja teeb linnavalitsusele kolmapäeval ettepaneku valik kinnitada.

Ragn-Sellsi pakkumine oli Kivimaa sõnul selgelt teistest ehk SKP Recycling'i ja Krissani omast parem.

Ragn-Sellsi turundusdirektor Ülo Kasemaa kinnitas, et ettevõte pakkus Eriautobaasi aktsiate eest 17 mln krooni, võttes investeeringukohustuseks 46,5 mln. «Mingit ametlikku infot võidu kohta meieni jõudnud pole,» lausus ta eile õhtul. Kasemaa sõnul lähevad investeeringud Eriautobaasi töö efektiivsemaks muutmiseks. Firma turuosaks kujuneb pärast Eriautobaasi ostu Tallinna prügiveoturul 40--45 protsenti, hindas Kasemaa. Mõlema firma turuosa liites on see 10 protsenti suurem.

Eriautobaasi erastaja valis välja linnaametnikest koosnev komisjon. Peale Ragn-Sellsi soovisid Eriautobaasi aktsiaid osta ka Jõelähtmele uut prügimäge rajada sooviv Saksa SKP Recycling ning samuti välisosalusega AS Krissan.

Uue Tallinna võimuliidu üks liidreid, volikogu esimees Rein Voog on varem öelnud, et ei poolda Eriautobaasi erastamist SKP-le, sest siis tekiks Tallinnas prügimonopol.

Ülo Kasemaa hoidus vastamast küsimusele, kas konkureeriva jäätmevedaja ASi Krissan nõukokku kuuluvad ettevõtte praegused juhid peavad uue omaniku tulekul ettevõttest lahkuma. «Töötajad, kes Ragn-Sellsile lojaalsed on, võivad firmas jätkata,» ütles ta.

SKP Recycling Eesti esindaja Kalju Kartau ei soovinud firma pakkumise täpset suurust eile öelda, kuid tunnistas, et nende pakkumus oli konkurendi omast tõesti väiksem.

Lõpliku otsuse Eriautobaasi ostja osas teeb Tallinna linnavolikogu.

Tallinna linnale kuuluva Eriautobaasi aktsiate alghind oli eelläbirääkimistega pakkumisel 9,9 miljonit krooni.

Tallinna linnale kuuluv Eriautobaasi AS teenis mullu 30 mln kroonise käibe juures 1,49 mln krooni kasumit. Eriautobaas tegeleb Tallinna elurajoonide prügikonteinerite tühjendamise ja hooldamisega.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum