14. november 1999 kell 22:00

Tootjad said Lacto jaoks kokku vaid poole lubatud piimakogusest

Piimatootjate läbirääkimiskomisjon ja Lacto leppisid reedel kokku, et tööstus maksab piima aasta keskmise varumishinnana tootjate poolt nõutud 3,25 krooni tingimusel, kui need müüvad suvel 900 ja talvel 700 tonni piima päevas.

Samas ütles piimatootjate läbirääkimiskomisjoni esimees Toomas Paur, et sellist piimakogust pole võimalik kokku saada. Tema sõnul on tootjad järgmise aasta algul võimelised Lactole koguma 300 tonni piima päevas, mis on ettevõtte nõutud minimaalne piimakogus. Poolte kokkuleppel maksab Lacto piima minimaalkoguse eest keskmise hinnana 3 krooni kilo. Pauri sõnul tõuseks kokkuostuhind koos piima koguse suurenemisega.

Paur ütles, et lepingu- ja maksetingimused on tootjate komisjonile praegu vastuvõetavad. Läbirääkimised Lactoga jätkuvad pärast tulemuste kooskõlastamist kõigi maakondade piimatootjate esindajatega 16. novembril. Paur lausus, et Lacto töötleb praegu 150 t piima päevas ja ettevõte ei suudaks ka esialgselt pakutud piimakogust vastu võtta. Tootjatel seevastu oleks eesmärk toota ja koguda Lactole suurem kogus piima, lisas Paur.

Enda väitel 85% piimaturust kontrollivad piimatootjad panid kahe nädala eest tööstustele tulevaks aastaks enampakkumisele aasta keskmise minimaalhinnaga 3,25 krooni kilo talvel 700 tonni ja suvel 900 tonni piima päevas. Parima pakkumise tegi Lacto.

Autor: BNS

Hetkel kuum