ÄP fototoimetus • 21. november 1999 kell 22:00

Kaupluse Aed ja Kodu kelmust uurib politsei

Harju maakohus kuulutas kaupluse Aed ja Kodu pankroti välja eelmisel kolmapäeval. Pankrotihaldur Veiko Valgma ütles, et mingisugust vara ettevõttel siiski on, kuigi enamik kaubast on kadunud.

Valgma ei soovinud reedel pankrotis oleva ettevõtte täpset varalist seisu kommenteerida, sest tema sõnul ei ole tal värskelt ametisse asununa sellest veel korralikku ülevaadet.

Kuu aega tagasi uksed sulgenud kauplusest on kadunud paari miljoni krooni eest kaupa. Paralleelselt pankrotimenetlusega uurib ettevõttes toimuvat politsei. Tallinna politseiprefektuuri andmetel on kaupluses Aed ja Kodu toimunu suhtes algatatud kriminaalasi kelmuse paragrahvi alusel, kannatanutelt on politsei saanud 58 avaldust.

Politsei pressiametniku Kaia Kalliveri kinnitusel on kahjude suurusjärk paar miljonit krooni. Täpset summat ei saa tema sõnul veel öelda, sest oma kaupa poodi viinud tarnijatelt laekub politseisse jätkuvalt avaldusi.

Kalliveri sõnul on politsei vestelnud kaupluse viimase tegevdirektori Mart Kukega, kuid kahtlustatavaks ei ole teda tunnistatud.

Kauplus Aed ja Kodu tegutses Tallinna piiril Paldiski maantee ääres alates 1992. aastast, ettevõtte eelmise aasta käive oli 11,2 miljonit krooni.

Autor: ÄP

Hetkel kuum