24. november 1999 kell 22:00

Tulenevalt äriregistri kande jõustumisest on Hansa Investment Securitiese ärinimi alates eilsest AS Trigon Securities.

Teiste Hansa Investmentsi gruppi kuuluvate ettevõtete ja Hansa Investmentsi enda ärinimi eilse seisuga veel muudetud ei olnud.

Seoses ärinime muutmisega äriregistris tehakse alates eilsest muudatused ka börsi kauplemissüsteemis. Trigon Securitiese uueks lühinimeks on TRIG.

Nimemuutuse taga on Hansapanga loobumine osalusest Hansa Investmentsis, kes on Hansa Investment Securities omanik. 30. septembril müüs Hansapank 33% osaluse Hansa Investmentsis 15 miljoni krooni eest Hansa Investmentsi töötajatele kuuluvale OÜ-le Best Invest.

Hansapank ja Hansa Investments leppisid toona kokku, et hiljemalt aasta lõpuks loobub Hansa Investments sõna «Hansa» kasutamisest enda ja oma tütarettevõtete nimedes. Hansa Investmentsi uueks nimeks saab Trigon Capital. ÄP

Hansapanga Läti tütarpanga Hansabanka aktsionäride erakorraline üldkoosolek kinnitas eile panga aktsiakapitali suurendamise 20,5 miljoni latini (523,78 miljonit krooni).

Hansapank suurendab Hansabanka aktsiakapitali 6 miljoni lati võrra, emiteerides panga praegustele aktsionäridele suunatult 6 miljonit uut aktsiat nominaaliga üks latt.

Hansabanka tahab laiendada aktsiakapitali enne aastavahetust. Kogu emissiooni garanteerib Hansapank, kes on ise ka Läti panga täisomanik.

Septembri lõpus oli Hansabanka varade mahult kolmas pank Lätis. BNS

Hoiuste maht Eesti pankades moodustas oktoobri lõpus 25,97 miljardit krooni, kasvades kümne kuuga 21%. Oktoobris kasvas hoiuste maht 3,8%.

Ettevõtete hoiuste maht oli 10,8 miljardit krooni ja eraisikute hoiuste maht 10,95 miljardit krooni. Välisvaluutahoiuseid oli Eesti pankades 7,73 miljardit krooni.

Hoiuste maht ületas pankade laenuportfelli mahu 834,6 miljoni krooni võrra. Hoiused moodustasid pankade bilansimahust 57%. BNS

Hetkel kuum