Peep Sooman • 6 detsember 1999

Audit EA sai edukaima tiitli

Ettevõte kasvatas mullu käivet ligi poole miljoni krooni ehk kaheksandiku võrra ning firma käiberentaablus oli enam kui 20%.

Murrang ettevõtte arengus toimus 1996. a, kui Audit EA AS liitus ühendusega Pannell Kerr Forster. Auditi juhataja Malle Ranniku sõnul on Pannell Kerr Forster maailmas suuruselt teise kümne algusesse kuuluv audiitorfirma, kes on turuliider hotellide ja turismifirmade nõustamise osas.

Edu aluseks peavad Audit EA juhid rahvusvahelist koostööd, mis tõid suurema osa kasumikasvust. Lisaks on meil kliente, kes tellivad tavapärase audiitorteenuse küll teisest firmast, kuid lisaväärtuse, nõustamise saamiseks pöörduvad meie poole, lausus Audit EA ASis välissuhetega tegelev Rein Ruusalu.

Audit EA ASi mullune käive oli 3,4 mln krooni ning puhaskasum 757 000 krooni, mis jääb alla vaid TOP 30s teise koha hõivanud KPMG Estonia 3,4 mln kroonisele kasumile.

Majandusnäitajate põhjal sai pingereas kolmanda koha audiitorfirma BDO Eesti AS, mille ligi 3,5 miljoni kroonine käive saavutati tänu poolteisekordsele käibekasvule.

TOP 30 koostamiseks saatis andmeid üle 40 audiitorfirma, sobilikuks osutus neist 34 ettevõtet, ülejäänud ei olnud tegutsenud vähemalt kaks aastat, polnud nõus avaldama oma käibe-ja kasuminäitajaid või audiitortegevuse osa firma käibest jäi alla 50%.

Audiitorfirmad reastusid käibe, käibekasvu, puhaskasumi, kasumikasvu, rentaabluse ning esmakordselt kasutatava varade tootlikkuse järgi.

Vt. ka tabelit:Edukamad audiitorfirmad 1998. aastal

Hetkel kuum