ÄP fototoimetus • 14. detsember 1999 kell 22:00

Eelmisel nädalal teatas tarbijakaitseamet, et nimetuse 95E all müüakse sellele margile Eesti seadustes lubatust kõrgema väävlisisaldusega kütust. Eesti kütuseturu liider Eesti Statoil teatas eile, et tanklates kaetakse pliivaba bensiinimargi 95 E juures E-täht kinni, et seaduserikkumine lõpetada. Eesti Statoili peadirektor Epp Kiviaia sõnul otsib ettevõte senisele varustajale Nestele alternatiivset tarnijat ning kaalub võimalust hakata seda ise maale tooma.

«Mõni aeg tagasi teatas Fortum, et neil pole meile võimalik Eesti standardile vastavat bensiini 95E tarnida. Algul uskusime, et see puudutab ainult ühte partiid. Nüüd oleme aru saanud, et see pole ka edaspidi võimalik,» lausus Kiviaed.

Shell Eesti juhatuse liige Riina Aamissepp ütles eile, et E-täht kaob täna ka nende tanklates müüva oktaanarvuga 95 pliivaba bensiini märgistusest.

Tarbijakaitse avastas detsembri alguses Neste, Shelli, Statoili, Lukoili ja EK tanklates läbiviidud reidi käigus, et bensiini 95 E nime all müüdava kütuse väävlisisaldus ületab Eestis sellele margile kehtestatud norme..

Autor: ÄP

Hetkel kuum