14. detsember 1999 kell 22:00

Traadita arvutivõrk sobib ka kodudesse

Symphony tooteperekond võimaldab paindlikult luua traadita arvutivõrke koju ja väikekontorisse.

Kui teil on mitu laua- ja sülearvutit ning ühes lauaarvutis modem, siis Symphony Conductori abil saavad kõik arvutikasutajad üheaegselt internetis surfata. Samuti võivad kõik kasutada printereid ja toimib failijagamine. Saab tagada side ka kõigile mobiilsetele sülearvutitele.

Kui surfate mitme laua- ja sülearvutiga üheaegselt internetis, kasutades ühte telefoniliini ja traadita 56kb/s modemit, saate ka vabaduse tõsta ümber lauaarvuteid ja mobiilseid sülearvuteid, mis pole enam seotud võrgujuhtmetega.

Kui teil on kiire ISDN- või ADSL-modem, võib internetti jagada kõigi arvutite vahel ilma kaabeldustöödeta Symphony silla ja 10BaseT võrguühenduse abil.

Kui teil on arvutivõrk, püsi- ISDN- või ADSL-andmesideühendus, võite liita traadita võrgu töökohad juba olemasolevale kaabelvõrgule. Selleks tuleb ühendada Symphony sild HUB 10BaseT võrguühendusega ja panna traadita töökohtade arvutitesse vastavad ISA, PCI või PCMCIA kaardid.

Symphony signaal levib vaba nähtavusega alas 100 m ja siseruumides 50 m. Katsete tulemusena on arvutite ISA-lisakaartide ja standardantennidega leviks saadud maksimaalselt 200 m avatud nähtavusega alas. Kasutades aga Symphony silda ja suundantenni, kasvab leviala oluliselt. Tuleb muidugi arvestada, et ei saa kasutada kahte Symphony silda kahe arvutivõrgu segmendi omavaheliseks ühendamiseks. Selleks on teised vahendid. Kuid kodu- või väikekontori arvutite ühendamiseks ta sobib.

Autor: Marko Maalt

Hetkel kuum