Peep Sooman • 19 detsember 1999

Jõulud elavdavad automüüki

Autode müügi suurenemise tingib ka see, et uuel aastal tõusevad auto arvelevõtmise kulud.

Eriti tuntav on müügi kasv odavamate väikeautode puhul. Samas muutuvad väikeautod üldse üha populaarsemaks, sest väiksema kütusekuluga autoga on tihedas linnaliikluses kergem hakkama saada. Mitsubishi ja ?koda autodega kaupleva ASi Eesti Helkama Auto ?koda müügijuht Kalle Mihkels ütles, kui novembris müüdi 11 väikeautot ?koda Felicia, siis detsembri prognoos on vähemalt 20 autot. «Mehed ostavad ka naistele jõulukinke, 4--5 autot on kindlasti sellepärast ostetud,» rääkis Mihkels. «Aga hiljuti ostsid näiteks kaks poega isale 54. sünnipäevaks ?koda,» sõnas ta. Lisaks on neid, keda hirmutab numbrimärgi ja registreerimise hinna tõus uuel aastal, lisas Mihkels.

Volvo ja Renault' sõidukeid müüva ASi Info-Auto turundusdirektor Tiit Lillipuu ütles, et Renault Megane'i vastu huvi tundjatest küsib kolmandik, kas saab auto kindlasti jõuluks kätte. «Neist tubli pool tahavad kingituseks osta,» ütles Lillipuu. «Detsembris müüme kümme Megane'i kindlasti,» hindas ta. Novembris müüs Info-Auto kolm Renault Megane'i.

ASi ELKE Auto müügijuht Melvin Sinirand ütles, et kui novembris müüs firma kokku umbes 13 Toyota Yarise ja Corolla mudelit, siis detsembris tõuseb müük praeguste näitajate põhjal umbes 20 autoni. «Läheb hästi, väikeste sõiduautode vastu on huvi suur, on ostetud ka jõulukinkideks,» kinnitas Sinirand.

Mercedese sõidukeid maaletoova Silberauto ASi PR-juht Üllar Born ütles, et kuna Mercedes on ettetellitav auto, siis detsembri tulemustes jõuluostud ei kajastu. Samas tõdes ta, et väike A-klassi Mercedes on üha populaarsem.

Peugeot' sõidukeid müüva ASi Kommest Auto Peterburi tee keskuse juhataja Martin Kobrussepp ei osanud öelda, kui palju Peugeot 206 sõidukitest jõulukingiks ostetakse. «Aga väikesed autod on muutunud populaarseks, sest nad on ökonoomsemad ja nendega on kergem tihedas linnaliikluses sõita,» sõnas ta.

Hetkel kuum