22 detsember 1999

Tallinn soovib prügilalepingut kasulikumaks muuta

«Senine leping pole linnale kasulik,» ütles eile pressikonverentsil abilinnapea Priit Vilba. Uuenenud linnavalitsus soovib põhjalikumal tutvumisel lepinguga muu hulgas käsitleda ka kallinevaid ladustamistariife ning meedias kritiseeritud investoripoolset kasumlikkuse nõuet.

Saksa firmaga SKP Recycling AG & Co prügila rajamise lepingu allkirjastamise tähtaeg nihkus linnavalitsuse palvel järgmise aasta jaanuari lõppu. Algselt oli kavas lepingule alla kirjutada sel kolmapäeval.

Vilba sõnul ei taha linn vaidlustada parima pakkumise teinud SKP tunnustamist, vaid koostöös ettevõttega täpsustada lepingu üksikasju.

SKP Recyclingu esindaja Eestis Kalju Kartau ütles, et linnapea Jüri Mõis on hiljuti isiklikult ühendust võtnud ettevõtte juhtkonnaga ning selgitanud lepingu allkirjastamise viibimist.

Eelmisel nädalal ütles Mõis, et lepingu projekt on läbinud uue juriidilise ekspertiisi ja linnavalitsus on otsustanud selle nädala pärast allkirjastada. Kriitikat on lepingus pälvinud SKP 15% rentaabluse nõue.

Kuude kaupa edasi lükkunud Tallinna uue prügila aktsionäride lepingu allkirjastamine sattus löögi alla septembris, kui Tallinna Prügila nõukogu ei andnud lepingu viimasele tekstile oma allkirja.

SKP Recycling AG & Co juhid on kinnitanud, et ei tagane kasuminõudest, kuna sellise riskantse ja suure investeeringu puhul peab firma omama garantiid, et see talle millalgi kasudega tagasi tuleb.

Uue prügikäitlusettevõtte aastakäive on hinnanguliselt 80 miljonit krooni.

Autor: BNS

Hetkel kuum