5. jaanuar 2000 kell 22:00

Kas olete alanud aastal börsile investeerinud?

Ei ole. Ma ei investeeri selle järgi, kuidas teised investeerivad või turud liiguvad. Kui investeerin, siis mõtlen ikkagi enda mõtteid. Sellepärast mind eriti ei huvita, kas täna läheb börs üles või alla. Ma ei jookse kaasa börsi liikumistega.

Kindel on see, et börsil aktsiahinnad tõusevad ja kindel on ka see, et nad langevad. Pikas perspektiivis on Eesti turg läinud üles, aga kui keegi õnnetu ostis 1997. aasta lõpus aktsiaid, siis on ta praegu suures kahjumis. See ei tähenda veel, et ta viie aasta pärast kahjumis on. Need, kes investeerisid 1996. aastal Eestisse, on küll paremas seisus, aga olid ikkagi lollid, kui võrrelda, mis samal ajal USAs on toimunud. Samas ei pruugi see nii olla kümne aasta perspektiivis.

Ma ei ole aktsiatesse investeerinud. Mul ei ole nii palju raha, et börsil mängida. On mõistlikumaid kohti, kuhu raha paigutada. Börsil on tegemist üleminekuajaga ja seda esmaspäevast suurt tõusu võib pidada Putini eufooriaks. Kui Putinil õnnestub võita kevadel Venemaal toimuvad presidendivalimised, siis kerkivad aktsiad veelgi kõrgemale tasemele. Kui nii ei lähe, siis kiiret aktsiate tõusu ei toimu. Kui Venemaa on stabiilne, siis investeeritakse ka Eestisse rohkem.

Ei ole aktsiaid ostnud. Kuna olen nüüd aktiivselt tegev poliitikas, siis ei jää füüsiliselt aega tegelemiseks eraettevõtlusega ja ka börsil toimuvasse pole aega nii palju süveneda, et julgeks börsile minna.

Arvan, et kellel on raha börsile paigutada, siis käesoleva aasta alguses on paras aeg juhust kasutada. Seda tuleks teha vähemalt aastase perspektiiviga. Muidugi võib üritada ka kuldkalakesi püüda, aga arvan, et need ajad on möödas.

Ei ole vabade vahendite puudumise tõttu ostnud. Kahtlemata oleks olnud võimalik esmaspäeval tänu aktsiahindade suurele tõusule teenida, kuid ma ei ole seda tüüpi inimene, kes aktiivselt börsil mängib.

Arvan, et nii kiires tempos, nagu oli esmaspäeval, börs ei tõuse ja kukub natukene tagasi. Samas ei muutu olukord nii trööstituks, kui see oli möödunud aastal. Kukkujad on ära kukkunud ja sellel aastal peaks asi minema paremuse poole.

Majanduskeskkond tervikuna paraneb ja see väljendub ka aktsiate hindades. Aktsiaturg on ikkagi majandusega seotud ja börsi näol ei ole tegemist üksiku lillekesega prügimäel. Nii nagu läheb majanduses, läheb ka börsil.

Hetkel kuum