«Pakutud 30kroonisest aktsiahinnast kõrgemat hinda EMV aktsionäridele ei maksta,» kinnitas pakkumise korraldaja Trigon Capitali nõukogu esimees ja EMV nõukogu esimees Joakim Helenius eile. Helenius märkis, et Skanska huvi on omandada kõik EMV aktsiad, kuid veel ei ole otsustatud, kas juhul, kui käimasolevale pakkumisele reageerib oodatust vähem aktsionäre, korraldatakse uus pakkumine. «Loodame, et uut pakkumist ei ole tarvis teha, aga kui see on vajalik, tuleb uus pakkumine kindlasti praegusest madalama aktsiahinnaga,» kinnitas Helenius.
Heleniuse sõnul on Skanska eesmärk tuua EMV börsilt ära, sest emafirma Skanska AB on Stockholmi börsil noteeritud ja kontserni strateegia ei näe ette tütarettevõtete eraldi noteerimist. Pärast pakkumise lõppu 1. veebruaril esitatakse Tallinna börsile EMV aktsiate noteerimise lõpetamise taotlus. Kui börs leiab, et avalikkusele kuuluv osa aktsiatest ei võimalda ettevõttel börsilt lahkuda ja nõuab täiendavat pakkumist, siis see tehakse, märkis Helenius.
Tallinna börsi investorsuhete osakonna juhataja Eva Palu lausus, et pärast börsilt lahkumise taotluse esitamist otsustab noteerimiskomisjon, kas EMV on täitnud kõik pakkumise tingimused, ja otsustab taotluse rahuldamise.
Trigon Capitali partner Piret Raudsepp lisas, et ei Skanska ega Trigon Capital sõlmi EMV aktsionäridega väljaspool pakkumist mingeid eraldi kokkuleppeid, et omandada iga hinna eest aktsionäri osalus.
130 EMV aktsia omanik Guido Pärnits ütles, et kavatseb aktsiad suuromanikule müüa. Ma ei näe mingit mõtet neid aktsiaid hoida, kui ettevõte börsilt lahkub, rääkis Pärnits. Väikeaktsionäridele aktsia eest pakutava hinna kohta märkis Pärnits, et on positiivne, et väikeaktsionäre koheldakse teistega võrdselt, kuid temaga sarnaste väikeste aktsiakoguste korral ei ole investoril suurt vahet, kas aktsia eest pakutakse 30 või 35 krooni.
«Muidugi tahaks rohkem saada,» ütles enam kui 6000 EMV aktsia omanik, kes ei ole veel otsustanud, kas pakkumisele vastata. Ta möönis, et aktsiatega ei oleks pärast EMV börsilt lahkumist midagi peale hakata.
Helenius lisas, et väikeaktsionäridel on võimalus oma osalus EMVs säilitada, kuid sellisel juhul muutub aktsia ebalikviidseks, sest edaspidi võiks nende ainus ostja olla Skanska, kes aga ei maksaks aktsia eest sama hinda mis pakkumises.
Uuelt omanikult ei ole oodata ka märkimisväärseid dividende, sest Skanska nägemusel investeeritakse raha ettevõttesse, mitte sealt välja.
Skanska kontserni struktuuri vaadates moodustab Kesk- ja Ida-Euroopa üksus sellest väga väikese osa ning eeldatavasti akumuleerib kontsern oma kasumi sinna, kus see on tulusam.
Skanska OY asepresidendi Mauri Niemi sõnul ei nõua EMV hetkel lisainvesteeringuid, küll on Skanska valmis raha paigutama uutesse projektidesse. Niemi lisas, et tulevikus tahab Skanska koos EMVga laiendada oma tegevust Lätis ja Leedus, kus Skanskal on küll tütarfirmad, kuid seni tegeletakse seal põhiliselt kinnisvaraarendusega.
Niemi tunnistas, et kuigi praegu ei ole kontsernil konkreetseid laienemise plaane, on nad valmis soodsatel tingimustel ostma mõne teisegi ehitusfirma.
Rootsi kontserni Skanska AB tütarfirma Skanska OY omandas suuromanikelt 61% ehitusfirma EMV aktsiatest esmaspäeval 30kroonise aktsiahinnaga. Sama hinda makstakse ka väikeaktsionäridele.
Eile õhtul oli Skanska osalus EMVs tõusnud 66,1 protsendini. Päev varem oli tuumikomaniku osalus EMVs 65,1%.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.
Hetkel kuum
Euribor langeb järgmise aasta lõpuks 2%-le
Tagasi Äripäeva esilehele