Toomas Truuverk • 10. jaanuar 2000 kell 13:15

Kõik juhtivad aktsiad lõpetasid plussis

Tallinna börsil valitses täna kogu kauplemispäeva jooksul positiivne meeleolu ja aktsiate hinnad valdavalt kerkisid. Põhinimekirjas lõpetasid kõik aktsiad päeva plussis.

ÄP indeks kerkis päevaga 1,7%, 386,52 punktile. Börsisüsteemi kogukäive ulatus 243 registreeritud tehingus korraliku 31,6 miljoni kroonini. Enimkaubeldud oli 10,5 mln krooniga Hansapanga aktsia ja suurima tõusu põhinimekirjas tegi Merko Ehituse aktsia.

Ühendriikide aktsiaturgude reedene taastumine lõi Euroopa aktsiaturgudele emotsionaalselt tugeva baasi kust nädala esimest kauplemispäeva alustada. Juhtivate aktsiate hinnad liikusid plussi kohe hommikul ka Tallinna börsil. Vaid Telekomi aktsia suhtes valitses kerge ettevaatlikus, oodati aktsia avanemist Londonis.

Londonis avanes Eesti Telekomi aktsia 1 kr reedesest sulgemistasemest madalamal ja tõi alla hinna ka Tallinnas. Päeva jooksul kosus hind nii siin kui seal ? Tallinnas sulgus Telekom 120 kroonil ja Londonis on hind praegu 19,5 kr.

Hommikus börsi eelkommentaaris mainitud XXL.EE aktsiaga ei tehtud Tallinnas üllatavalt ühtegi tehingut. Küll kerkis aktsia hind elavas 0,5 mln kroonise käibega kauplemises Saksamaal kell 14.00 Eesti aja järgi juba 37 kroonile. Kahjuks pole teada, mis ja kes Saksamaal XXL.EE aktsiat liigutab.

Hetkel kuum