Ülo Toomsalu • 12. jaanuar 2000 kell 6:17

Tallinna Keskturg lammutas teise firma kaupluse

AS Keskturg lammutas kahe päevaga ASile Espak kuuluva kaupluse, viimane süüdistab turgu vara hävitamises ja ähvardab kohtuasjaga, kirjutab Sõnumileht.

'See on võõra vara hävitamine teerulli meetodil,' lausus Espaki juhatuse esimees Arvi Liivik. 'Keskturg väidab, et kaupluspaviljon kuulub neile. Seega lõhuvad nad enda vara. Meie seda asja küll nii ei jäta.'

Liivik selgitas, et Tallinna Keskturg tõi lammutamise põhjuseks Espakiga sõlmitud ostumüügilepingu eellepingu. 'Selle järgi pidime sõlmima eelmise aasta 10. detsembriks notariaalse leppe, kuid vastaspoole süül jäi see tegemata. Maja kuulub hooneregistri järgi endiselt meile, maa on linna omand,' kinnitas Liivik.

Allrendi alusel müüb hoones tööstuskaupu AS Faltas, varad (müügiletid, kassaaparaadid, vitriinid, valgustid jne) on aga Eesti Taara omad.

'Lõhkumine algas pühapäeval,' rääkis Eesti Taara juhataja Johannes Haas. 'Panime kell kaks uksed kinni, tunni aja pärast olid mehed kohal ja andsid kangidelkirvestel minna.'

Kohalekutsutud politseiapatrull lõpetas lammutamise, kuid pimeduse saabudes see jätkus.

'See on meie vara ja me võime sellega teha, mida tahame,' teatas Keskturu esindaja Lembit Nurk.

Espaki esindaja palvel algatas Tallinna kesklinna politsei kriminaalasja, samuti on kaalumisel kohtuasja algatamine Keskturu vastu.

Hetkel kuum