Ülo Toomsalu • 18. jaanuar 2000 kell 6:06

Tööstusliising alustab autode liisimist internetis

Eesti Tööstusliising alustab homme uue liisingupaketi A1 pakkumist, mille puhul tuleb autoostjal liisingu vormistamiseks külastada vaid automüügisalongi, kirjutab Postimees.

Eesti Tööstusliisingu turundusjuhi Pille Parindi sõnul toimub liisingu vormistamine ja kindlustuse pakkumine interneti kaudu, mis tähendab, et autoostja esitab kõik vajalikud paberid automüüjale, kes edastab andmed interneti kaudu liisingufirmale. Automüügifirmast saab klient liisingufirma vastuse teada ühe kuni kolme päeva jooksul.

Kindlustusseltsidest tehakse koostööd esialgu Seesami ja Sampoga, aga Parindi sõnul on seltside hulk laienemas. Esialgu saab uut liisingut võtta kümnest automüügifirmast, mis esindavad kokku 14 automarki.

Liisingu intress on Parindi sõnul ka Saksa marga või euro baasil ning jääb vahemikku 9-12 protsenti.

Esimese poolteise kuu jooksul pakutakse ka soodusintressi, kui auto küljel kantakse A1 reklaami. Et tegemist on standardse tootega, tuleb auto ostmisel kohe sisse maksta 30 protsenti selle hinnast. Liisinguperioodi pikkuseks on üks kuni viis aastat.

ASi Viking Motors müügidirektori Kalle Kuuspalu sõnul ei tulnud nende autode ostjal ka varem ise liisinguasju ajada, sest seda tegi müüja. Uus süsteem muudab aga nii automüüjale kui ka kliendile auto ostmise lihtsamaks.

Hetkel kuum