Ülo Toomsalu • 19. jaanuar 2000 kell 6:19

Tühja pangakaardiga saab samuti maksta

Kuigi Hansapanga kliendil on konto tühi, võib ta ikkagi maksta kaubamajas pangakaardiga, sest pank kontrollib vaid pisteliselt, kas kontol on raha, kirjutab Õhtuleht.

Alates möödunud aasta 1. detsembrist kontrollib Hansapank kaardimaksete puhul vaid pisteliselt, kas kontol on ostu eest maksmiseks piisav summa. Kui veab, saab tasuda ka tavalise deebetkaardiga, kuigi pangaarvel pole sentigi.

Põgusalt kontrollitakse siiski vaid vähem kui 500krooniste ostude sooritamist. Suuremate summade maksmisel kontrollib pank deebetkaardi omaniku kontoseisu alati.

Hansapank otsustas pistelise kontrolli kasuks seepärast, et nii sujuvad kaardimaksed kiiremini. Kaardisüsteem, ei sõltu enam otseselt sidesüsteemidest.

Hansapanga suhtekorraldusjuhi Ando Noormetsa sõnul ei kasutata nimetatud võimalust igal pool. 'Väikestes poodides kontrollitakse iga ostu puhul, kas kliendi kontol on piisav summa kauba või teenuse eest tasumiseks. Suuremates ostukeskustes tehakse seda pisteliselt, sest seal on peaaaegu alati pikad järjekorrad.'

Noormetsa sõnul ei riski pank niimoodi talitades mitte millegagi. 'Kui näeme, et inimesed hakkavad seda võimalust kuritarvitama, siis nende pangakaardid lihtsalt suletakse.'

Hetkel kuum