Ülo Toomsalu • 28. jaanuar 2000 kell 6:02

Bussipileti hind linnades tõuseb

Kütusehinna pideva tõusu tõttu tõstavad Eesti suuremad linnad järjekindlalt ka ühistranspordi pileti hindu, nii hakkavad Tallinnas ja Tartus uued pileti hinnad kehtima 1. märtsil, kirjutab Postimees.

Tallinna linnavolikogu kehtestas uued piletihinnad eile õhtul, tõstes seejuures vaid üksikpileti hinda ja jättes 30 ning 90 päeva kaartide maksumuse samaks. Volikogu otsuse kohaselt on piletihinna tõus kahekordne - täispilet hakkab eelmüügist ostes maksma senise viie krooni asemel kümme krooni ning sõidukist ostes senise seitsme krooni asemel 15 krooni.

Pileti hinna tõusu põhjendas volikogu ka sellega, et transpordivahendid ja kütus soetatakse maailmaturuhindadega, kuid pileti hinnad sellele ei vasta. Tallinna volikogu esimehe Rein Voogi sõnul on piletihindade kasv kütusehinna ja aktsiisi pideva tõusu tõttu paratamatu. Diislikütuse liitri hind on 1996. aasta jaanuari kolmelt ja poolelt kroonilt tõusnud praeguseks keskmiselt kaheksale kroonile.

Tartus tõuseb 1999. aasta aprillis kehtiv bussipileti hind viielt kroonilt eelmüügist ostes kuuele kroonile ja sõidukist ostes kaheksale kroonile. 30 päeva soodustuseta pilet tõuseb 120 kroonilt 140 kroonile ning 90 päeva pilet 300 kroonilt 340 kroonile.

Pärnu kommunaalameti juhataja asetäitja Toomas Talts märkis, et linnajuhid pole ühistranspordi pileti hinna tõusu veel otsustanud, kuid tõenäoliselt kallineb bussipilet veel esimese poolaasta sees. Pärnu neljakroonine bussipilet kehtib 1998. aasta 1. jaanuarist. Talts ütles, et hinnatõus ei tule väga hüppeline, vaid jääb krooni piiresse.

Narvas tõusis üksikpileti hind koos nelja numbri pööripäevaga kolmelt kroonilt neljale kroonile.

Viljandi majandusameti juhataja Aleksander Müür ütles, et linna volikogu asub kuu lõpus arutama eelnõu, mis näeb piletihindade tõusu ette 1. märtsist. Kui 1998. aastast kehtivate tariifide kohaselt maksab Viljandis praegu bussipilet eelmüügist ostes kolm krooni ja sõidukist ostes viis krooni, siis eelnõu näeb uute hindadena ette nelja krooni eelmüügist ja kuut krooni bussist ostes.

Hetkel kuum