Inno Tähismaa • 2. veebruar 2000 kell 9:46

EMV ehitatud Ruhnu sadam laguneb

Ehitusfirma EMV ehitatud ja läinud aasta novembris ametlikult vastu võetud Ruhnu uue sadama keskosa küljele on tekkinud 2,5 meetri laiune auk, kirjutab eilne Meie Maa.

'See projekt oli üsna ülejala lastud, liivade liikumine ja lainetuse mõju on modelleerimata ja arvutamata, mis oleks pidanud juba ammuilma tehtud olema,' kommenteeris OÜ Merini projekti Ruhnu vallavanem, geograafiharidusega Kaarel Lauk.

Vallavanema sõnul ei saa Ruhnu sadam praeguses seisus ei ehitus- ega kasutusluba, mille väljastab kohalik omavalitsus. 'Sadam on veel vastu võtmata, kuna seal puudub minu allkiri, mida ma praegu sinna ei kirjuta,' ütles Lauk.

OÜs EstKONSULT tehtud eksperthinnang Ruhnu sadama tööprojektile ei loe seda õnnestunuks ning soovitab enne sadama ehituse jätkamist täpsemaid uuringuid teha.

Sadama ehitanud Asi EMV projektijuhi Arno Elijase sõnul tellis EMV EstKONSULTilt ekspertiisi ka äravajunud muulipikendusele. EMV ehitusdirektor Ants Meimer põhjendas sadama lagunemist täpse geoloogilise uuringu puudumisega.

Sadama projekti eest vastutav OÜ Merin juhataja Mati Sillakivi põhjendas sadama lagunemist sellega, et 70ndate aastate süvendamisega on kõva savi ehitusobjekti alt ära lükatud ja nüüd on see liiva alla mattunud. Pontoon sattus Sillakivi väitel liivaga täidetud ala peale.

Ruhnu sadama ehituseks eraldas riigikogu 6 miljonit krooni. Eksperthinnangu järgi kulub sadama valmisehitamiseks 40 miljonit krooni.

Hetkel kuum