Piimatööstuste turuvõitlus kukutas jaanuari lõpus piima hinda kauplustes ligi krooni võrra ja andis konkurentsiametile alust kahtlustada tööstusi hinnakokkuleppes, kirjutab Eesti Päevaleht.
Mitme piimatööstuse tooteid müüva hulgifirma Piimari tegevdirektori Inna Murre sõnul on piimaliitri hind alates möödunud nädala lõpust langenud kõigi tööstuste toodetel umbes 1,3 krooni. Ta kinnitas, et tööstuse tehtud hinnalanguse võrra alandavad hinda ka hulgimüüja ja kauplus. Murre sõnul on hinnasõjas peamiselt odavnenud piim ja hapukoor, teiste piimatoodete hind on jäänud endiseks.
Ka ETK protokolliosakonna juhataja Silja Lehtpuu kinnitas, et ETK kauplustesse on hinnalangus jõudnud täpselt tööstuste välja öeldud mahus - hind on alanenud viiendiku võrra.
Möödunud nädala lõpus alandasid piimatööstused piima hinda tänavu juba teist korda, müües kilepakendis piima tehasest välja keskmiselt 3,4 krooni.
Konkurentsiameti peadirektori asetäitja Aini Proos ütles, et konkurentsiamet alustas uurimist, kas piimatööstused on hinnaalanduse omavahel kokku leppinud. Ta ei soostunud eile ütlema, milliste piimatööstuste tegevust konkurentsiamet kartellikokkuleppes kahtlustatavana uurima hakkab.
Keelatud kokkuleppe jõustamise eest saab konkurentsiamet määrata ettevõttele kuni viis protsenti trahvi määramisele eelnenud aasta netokäibest, kuid mitte vähem kui 20 000 krooni.
Eelmisel nädalal toimunud suurte piimatööstuste nõupidamisest kõrvale jäänud Jõhvi Piima juhatuse esimees Kalju Metsalu ütles, et Tallinna Piimatööstus, Ühinenud Meiereid, Rakvere Piim ja Laeva Meierei on piimahinna alandamises kokku leppinud. 'Kui kamp tööstusi läheb kokku ja otsustab, et lööme hinna maha ja hakkame kedagi turult välja sööma, siis see on ju kokkulepe,' lausus ta. Jõhvi Piim ja Lacto on Metsalu sõnul seetõttu kõrvale jäetud, et need tööstused on tootjatele maksnud kõige kõrgemat piima hinda. 'Aktsioon (väljamüügihinna alandamine - toim) võeti ette selleks, et läbi tööstuste näidata kätte koht tootjatele,' lausus Metsalu.
Seotud lood
Kestlikkusaruandlus puudutab üha rohkemaid ettevõtteid, sest lisaks suurusest tulenevale kohustusele tekib raporteerimise vajadus ka tarneahela kaudu.
Enimloetud
1
Ka Villig avas oma padeliäri
3
Droonimüüja: Eesti on teistest maha jäänud
5
Investor ootaks madalamat hinda
Hetkel kuum
Ka Villig avas oma padeliäri
Investor ootaks madalamat hinda
Tagasi Äripäeva esilehele