10. veebruar 2000 kell 9:18

Autoliv jookseb võidu Eesti seadustega

Autolivi ja NG Investeeringute (endine Norma Grupp) vahel 1,5% Norma aktsiatele sõlmitud optsioonilepingu kiire realiseerimise põhjuseks on tõenäoliselt järgmisel nädalal Eestis kehtima hakkav väärtpaberituruseaduse muutmise seadus.

Kui seadus jõustub enne Norma aktsiatele tehtud optsioonilepingu jõustumist, siis peab Autoliv tegema pakkumise ka Norma väikeaktsionäridele. Viimastelt peab ta aktsiad ostma õiglase hinnaga, mille määrab kolmeliikmeline Tallinna väärtpaberibörsi esindajatest koosnev komisjon.

Õiglase hinna määramisel arvestatakse näiteks konkreetse perioodi keskmist hinda. Norma aktsia puhul võib õiglase hinna arvutamisel olla aluseks Autolivi poolt 1,5% aktsiate eest NG Investeeringutele makstud hind. See tähendab, et seaduse jõustumisel võib Autoliv olla sunnitud väikeaktsionäridele tegema kõrgema pakkumise, kui maksti NG Investeeringutele 49,5% aktsiate ostmise eest möödunud aasta sügisel. Äripäeva andmetel jäi siis aktsia hind 30-35 krooni vahele. Eile sulgus Norma aktsia 47,80 krooni tasemel.

Kui Autoliv peab tegema pakkumise väikeaktsionäridele, siis võib see tähendada Norma lahkumist Tallinna väärtpaberibörsilt.

President Lennart Meri on väärtpaberituru muutmise seaduse välja kuulutanud aga see hakkab kehtima pärast Riigi Teatajas ilmumist. Riigi Teatajast öeldi, et seaduse tekst jõudis eile nende toimetusse ning nüüd on seitse päeva aega selle avaldamiseks. Väärtpaberituruseaduse muudatused hakkavad kehtima tõenäoliselt järgmise nädala teisipäeval või kolmapäeval.

Hetkel kuum