Raimo Ülavere • 11. veebruar 2000 kell 14:10

Jeffrey Sachs: Eesti majanduskasv võiks olla 5-7% aastas

Eesti majanduskasv võiks olla 5-7% aastas, areng toetuks eelkõige heale geograafilisele asendile kiirelt arenevate Soome ja Rootsi kõrval, ütles Harvardi professor Jeffrey Sachs täna Pärnus toimunud finantskonverentsil.

Eesti on välisinvestoritele atraktiivne, siia on võimalik rajada platvorm Skandinaavia maadesse eksportimiseks, märkis Sachs. Lisaks pidas ta Eesti potentsiaaliks ka asukohta Venemaa kõrval, kuna Venemaa arenedes hakkaks senisest enam Venemaa kaupu läbi Eesti läände minema.

Eesti konkurentidena toodete Euroopa Liitu eksportimisel pidas Sachs teiste hulgas Tuneesiat, Marokot ja Egiptust, kelle majandusgeograafiline asend sarnaneb Eestiga.

Sachsi hinnangul on Eestil lähiaastateks kolm peamist eesmärki: nii kiiresti kui võimalik liituda Euroopa Liiduga, hoiduda makromajanduslikust kriisist ning vältida pankade ülelaenamist.

Oluliseks pidas Sachs ka seda, et Eesti keskenduks infotehnoloogia arendamisele ning haridusvaldkonnale. Tema hinnangul peaks senisest enam Eesti kasutama USA eeskuju, kus ülikoolid ning teadusareng ja äri on omavahel tihedalt seotud.

Hetkel kuum