Töötervishoiu- ja tööohutuse seaduses loetakse tööga seotud tegevuseks ka tööle minekut, seega ei saa ametiautoga tööle ja koju sõitmist lugeda maksustatavaks erisoodustuseks, leiab üks diskussiooni leer.
«Küsimus on rohkem fiskaalpoliitiline, st koguda makse ka seal, kus maksude õiguslik alus on pehmelt öeldes küsitav. Aga ilmselt lähtutakse sellest, et 99 protsenti isikutest sellest aru ei saa ega kipu vaidlustama neid küsitavusi. Ja kui väga väike osa ei maksa, pole sellest enam midagi,» leidis anonüümseks jäänud jurist.
Maksukonsultant Erki Uustalu kirjutas, et maksuseadused ei ole töötervishoiu tagamise seadusega seotud. Nende seaduste olemasolul on täiesti erinevad eesmärgid ja seega ei pea nad lähtuma samadest alustest. Kui samas firmas on ka jalgsi tööle tulijaid, siis peaks sama loogika kohaselt ka neile koju- ja tööletuleku eest maksuvaba palka maksma.
Töötajaga tööteel juhtunud õnnetust peetakse Eesti seadustes tööõnnetuseks, Eestis on näiteks riik maksnud kompensatsiooni teenistuskohast koju sõites liiklusõnnetuses viga saanud kaitseväelastele.
«Tundub, et see tööõnnetuse definitsioon pärineb sealt samast riigikorrast, kust kogu meie tööõigus ehk siis sellest ajast, kus töötaja oli partei ja valitsuse hoole all nii tööl, kodus kui ka puhkehetkel,» kirjutas tulumaksuseaduse põhiautor, Tartu Ülikooli juuraõppejõud Lasse Lehis.
Juristid on viidanud võimalusele lahendada ametiauto erisoodustusena maksustamise küsimust halduskohtus, kui maksuhalduri ettekirjutus selleks põhjust annab.
«Ärge virisege, tehke parem tööd. Ametiautode erisoodustuse maksustamine ainult 500 krooni alusel on ka jama. Tegelikult peaks see enamikul juhtudel olema rohkem. Aga te jõuate ka selle aja ära oodata,» kirjutas Lasse Lehis.
Sihtasutuse Eesti Õiguskeskus (www.lc.ee) loodud infolist on mõeldud juristide ja teiste huviliste õigusalasest infost teavitamiseks. Meililistis diskuteerivad ja pakuvad lahendusi mitmed tuntud juristid. Kasutajale tasuta listis on sõnavõtud võimalikud nii õige nime kui varjunime all.
Seotud lood
Kuld on eraisiku jaoks üks lihtsamaid ja kergemini arusaadavamaid viise investeerimiseks. Füüsilise kulla ostmine ja müümine ei nõua erilisi eelteadmisi ning investeerimisalast kogemust. Piisab teatud põhitõdede mõistmisest ning nende järgimisest.
Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele