Pankrotihaldur Urmas Tross ütles, et eile toimunud koosolekul, kus viibisid võlausaldajatena Ühispank ja maksuamet, otsustati AB Elu likvideerida ning samuti tekkis õiguslik diskussioon toimkonna üle.
Trossi sõnul moodustasid võlausaldajad Ühispanga ettepanekul teise toimkonna, mis kattus peaaegu esimesega, välja arvatud kaks panga poolt nimetatud liiget.
Haldur märkis, et kuna kindlustusinspektsioon oli juba kindlustusseaduse erisusest lähtuvalt nimetanud toimkonna, mis kaitseb nii kindlustusvõtjate kui ka võlausaldajate huve, siis teise toimkonna moodustamine on põhimõtteliselt õigustühine.
«Kuna kindlustusinspektsioon on oma seisukoha võtnud ja vastava protokolli koostanud, siis minu kui halduri arvates on nende määratud toimkond kontrolli ja aruandluse jaoks,» ütles Tross. «Kui Ühispank leiab, et tema õigusi on kahjustatud, siis ta peaks kohtu poole pöörduma,» lisas ta.
AB Elukindlustus on sõlminud üle 10 000 kindlustuslepingu, millest hetkel on jõus 4068. Lepingud peaks plaanide kohaselt esimese kvartali jooksul üle võtma Seesam Elu. Trossi sõnul on AB Elul likviidseks pööratavaid varasid 10 miljonit krooni ning kohustusi 51 miljonit krooni. Enamiku kohustustest moodustavad kindlustuspoliisid.
Ühispanga nõue on üheksa miljonit krooni. Kindlustusinspektsioon peatas AB Elu litsentsi 1. oktoobril, rahandusministeerium tühistas litsentsi 30.oktoobril.
Tallinna linnakohus kuulutas AB Elukindlustuse pankroti kindlustusinspektsiooni avalduse alusel välja 19. jaanuaril.
Autor: BNS
Seotud lood
Kulla hind tõusis kolmandas kvartalis viimase kaheksa aasta kiireimas tempos, jõudes septembris ka värskete rekorditeni. Kas praeguses tõusutsüklis on kullal veel ruumi kallineda ja mis saab edasi järgnevatel aastatel?
Enimloetud
5
Investor ootaks madalamat hinda
6
Ka Villig avas oma padeliäri
Hetkel kuum
Investor ootaks madalamat hinda
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Tagasi Äripäeva esilehele