Silva Männik • 16. veebruar 2000 kell 15:25

Kallis bensiin sunnib ameeriklasi puhkuseplaane muutma

Ajal, mil kuurordid ja paljud populaarsed puhkuserajoonid alustavad ettevalmistusi suviseks puhkusehooajaks, sunnib pidev bensiini kallinemine ameeriklasi oma suviseid reisplaane ära muutma, kirjutab internetiväljaanne ABC News.

Pidev kütusehinna tõus suurendab analüütikute sõnul suurte tööstusriikide survet Naftat eksportivate riikide organisatsioonile (OPEC), et viimane pärast märtsis toimuvat kohtumist oma toodangumahtusid oluliselt tõstaks. Suurenenud tootmine tooks pikemas perspektiivis kaasa bensiinihinna langemise. Samas arvavad analüütikud, et kui OPEC survele järgi annab ning toodangut järgmistel kuudel suurendab, ei jõua see bensiini hindasid suveks veel mõjutama hakata. Naftatöötlustehaste piisava hulga toornaftaga varustamiseks jääb liialt vähe aega, mistõttu ka bensiini tootmise mahud ei saa suveks hüppeliselt kasvada ning hinnad langeda.

Bensiini hinnad on tõusnud pidevalt alates eelmise aasta märtsist, kui OPEC vähendas oma toodangumahtu 7,5protsendi võrra. Toodangu vähendamise eesmärgiks oli tõsta nafta hinda, mis oli selleks ajaks langenud viimase 12 aasta madalaimale tasemele.

Hetkel kuum