Ülo Toomsalu • 17. veebruar 2000 kell 6:06

Tallinn kiirustab sadamaala müügiga

Operaatorfirmaga TSM 23 miljoni krooni eest lepingu lõpetanud Tallinna linnavalitsus loodab kesklinna sadamat ümbritseva ala müüki panna juba aprilli lõpus, kirjutab Postimees.

Tallinna linnaplaneerimisameti spetsialisti Toomas Tautsi sõnul tuleb enne kesklinna sadamat ümbritseva maa-ala müüki panemist lõpetada selle kruntimine. Ta lisas, et kõige optimistlikuma prognoosi kohaselt läheb maa müüki juba aprilli lõpus.

Tauts tunnistas, et seni pole linnapea Jüri Mõis ja erafirma TSM jõudnud operaatorlepingu lõpetamist vormistada, kuid asjakohane kokkulepe on olemas. Samuti pole linnavõimud veel otsustanud, kas müüa maa võimalikele investoritele avalikul enampakkumisel või ostukonkursil.

TSM sõlmis linnavalitsusega operaatorlepingu 1996. aastal pärast seda, kui oli võitnud sadama ümbruse ala hoonestamise ideekonkursi. Seejärel asus firma piirkonda arendama.

Praegune linnavalitsus on teist meelt ja soovib maad müüa, et investoril oleks kindlam tunne, lausus Tauts. 'Sel juhul kaob aga vajadus operaatori järele, kes linna eest rentnikega askeldaks ja hoonestusõigust annaks,' lisas ta.

TSMiga lepingu lõpetamise eest peab linn maksma 23,34 miljonit krooni, mis sisaldab firma seni tehtud tööd ja lepingujärgset operaatortasu. Linnavalitsus lasi erafirma kulude kontrollimiseks teha advokaadibürool Tark Co ning audiitoril Toomas Villemsil juriidilise ekspertiisi ja auditi. Nende järgi pidas TSM operaatorlepingust kinni ning firma kulutused maa-alade arendamiseks on põhjendatud ja dokumentaalselt tõestatud.

Hetkel kuum