Inno Tähismaa • 23. veebruar 2000 kell 15:13

Benefonilt telefon kahe SIM-kaardiga

Benefon Twin on ainus GSM-telefon, mille sisse saab korraga panna kaks erinevat SIM-kaarti. Seega võib klient olla samaaegselt EMT ja RLE võrgus ning rääkida selles, kus on hetkel soodsam kõneminut.

Kahe SIM-kaardiga telefone on lubanud ka teised tootjad, kuid Benefon sai oma mobiili esimesena valmis. Benefon Twin Dual-SIM tagaküljel aku all on kaks kaardipesa, mõlemasse saab sisestada nn väikese SIM-kaardi. Telefoni sisse lülitades küsitaksegi ekraanil, kas kasutada alumist või ülemist kaarti.

Kaks kaarti ei asu samaaegselt võrgus. Operaatori vahetamiseks tuleb telefon välja lülitada ja uuesti sisselülimisel valida järgmise operaatori SIM-kaart.

Kahe kaardi kasutamine aitab sidekulusid kokku hoida. Näiteks kui klient räägib põhiosa ajast EMT võrgus, kuid üks tema äripartner on Radiolinja või Q GSMi klient, siis saab temaga soodsamaks kõnelemiseks kasutada oma telefonis ka selle operaatori SIM-kaarti.

Esimese Benefonina on Twin kahesageduslik, töötades nii 900 kui 1800 megahertsises võrgus. Samuti ei ole Benefoni mobiilidel varem olnud mänge, kuid see mudel on varustatud kolme lihtsa mänguga, mis eestlasele tuttavad 1980ndate aastate keskpaiga arvutitest.

Hind 6000 krooni

Benefon Twinist loe lähemalt reedesest Äripäevast.

Hetkel kuum