Riigikogu esimees Toomas Savi loobub vahendajatest, et leida lahendus teist nädalat kestvale kriisile parlamendis, kus opositsiooni vastuseis nn baltisakslaste seaduseelnõule on blokeerinud riigikogu tegevuse, kirjutab Postimees.
Koalitsiooni ja opositsiooni omavaheliseks komistuskiviks on valitsusliidu soov kompenseerida või tagastada 1941. aastal Saksamaale ümberasunute seni hüvitamata vara, mis neil Eestisse jäi.
Teisipäeval püüdis opositsiooni lepitada peaminister Mart Laar, kinnitades parlamendifraktsioonide esindajatele, et nn baltisakslaste seaduseelnõu puudutab ainult paarisadat kinnistut, kuigi opositsiooni prognoosid on risti vastupidised. 'Omandireformi aluste seaduse muutmine baltisakslaste kasuks läheb praegustele kolm okupatsiooni üle elanud maksumaksjatele maksma rohkem kui neli miljardit krooni,' väitis riigikogu keskfraktsioon kolmapäevaõhtuses avalduses.
Ka Villu Reiljan Rahvaliidust teatas päev varem tulutult lõppenud kohtumisel Laariga: 'Mingit tagastamist olla ei saa. Mul pole volitusi Molotovi-Ribbentropi paktile kaasallkirja andmiseks.'
Lõputute vaheaegadega ja kümnete seaduseelnõude päevakorrast väljahääletamise taotlustega hoiab opositsioon juba teist nädalat parlamendi tegevust tühikäigul.
Kuigi valitsusliit lükkas tagasi opositsiooni kolmapäevase ettepaneku korraldada nn baltisakslaste seaduseelnõu arutamiseks ümarlaud, alustab omapoolseid konsultatsioone riigikogu juhataja, reformierakondlane Toomas Savi. Täna kell 11 arutab riigikogu juhatus tema lepituskava.
'Me ei tohi otsida lahendusi kuskilt mujalt, vaid peame leidma need parlamendi seest,' kinnitas Savi eile telefoniusutluses loobumist täitevvõimu vahendajategevusest.
Savi märkis, et loodetavasti jahutab järgmine, istungitevaba nädal nii opositsiooni kui ka koalitsiooni parlamendipoliitikute tulisust. 'Soovime kokku kutsuda kõigi fraktsioonide esimehed ja jõuda nendega kahele kokkuleppele: et parlament jätkab 6. märtsil normaalselt oma tööd ja et seaduseelnõu number 96 (nn baltisakslaste seaduseelnõu - toim) osas leitakse lahendus,' sõnas Savi. 'Mis on selle kompromissi hind, seda ma täna ei oska öelda.'
Seotud lood
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.
Enimloetud
5
Investor ootaks madalamat hinda
6
Ka Villig avas oma padeliäri
Hetkel kuum
Investor ootaks madalamat hinda
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Tagasi Äripäeva esilehele