Kadi Heinsalu • 1. märts 2000 kell 9:15

Lihula vald ja ärimehed loovad turismiettevõtte

Lõuna-Läänemaa turismi edendamiseks asutavad Lihula vald, restorani- ja võõrastemajapidajad eraldi turismifirma, teatas Andrus Karnau Lääne-Elust.

?Kliendid küsivad alatihti, mida me siin Lihulas teeme,' rääkis LihulasVesiroosi restorani pidava AS Faal juhataja Argo Pärnpuu. ?Tahame luuaettevõtte, kes koostaks kahe-kolmepäevaseid turismipakette, kus onkohad, kuhu inimene läheb ööbima ja sööma, ning vaatamisväärsused, midakülastada.'

Loodava ettevõtte, OÜ Lihula Turism ülesanne on müügitöö ja koostöö korraldamine Lihula ettevõtjatega. Pärnpuu sõnul hakkab ettevõte tööletüüpilise turismifirmana, mille ülesanne on reisipakettide korraldamine,klientide leidmine ja Lõuna-Läänemaa tutvustamine messidel.

Lihula vald otsustas asuda osaühingus osanikuks 10 000 krooniga. Algkapitali kokkusaamiseks on vaja leida veel vähemalt kolm osanikku.

Vallavanem Jüri Reismaa sõnul on ettevõttega liitumisest huvitatud AS Faal, AS Torf, kes peab Lihulas Luige võõrastemaja, ja hobuturismi edendav ettevõtja Aldo Vaan. ?Suured turismifirmad meie vastu huvi ei tunne, peame ise hakkama saama,' arvas Reismaa.

Lõuna-Läänemaa huvipakkuvaima turismiobjekti, Matsalu looduskaitsealajuhid on uuest turismiettevõttest huvitatud ja osalesid selle üle peetudmõttetalgutel. Looduskaitsjaid turismi äriline külg ei huvita. Nendemure on, et turismi arendades ei unustataks looduskaitset.

?Matsalu on kohalikele iseenesest kätte kukkunud vaatamisväärsus,' ütles Matsalu looduskaitseala ekskursioonijuht Marika Mann. Tema sõnul elab Matsalu vanast rasvast. ?Uus Soomaa kaitseala on kiiresti arenenud ja populaarseks saanud, Matsalu vajaks samuti reklaami ja tutvustamist.'

Mullu külastas Matsalut ligi 5000 huvilist, neist 15% oli välismaalasi.Euroopas ainulaadsesse linnurände piirkonda võiks meelitada rohkemlinnuturiste. ?Välismaalaste, eriti soomlaste kõrghuvi oli paar aastat tagasi. Meievõimalused vajaksid Euroopas tutvustamist,' arvas Marika Mann.

Loodava Lihula Turismi juht pole esialgu teada. Jüri Reismaa sõnulregistreeritakse osaühing ja valitakse tegevjuht märtsis.

Hetkel kuum