Ülo Toomsalu • 2. märts 2000 kell 5:19

Mööblifirmad soovitavad valitsusele luksuskaupa

Valitsushoone sisustuskonkursil kaotajateks jäänud mööblifirmad soovitavad peaminister Mart Laaril vastu võtta Standardi pakkumine, mis sisaldab kalleid ja omapäraseid mööbliesemeid, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Sellise hinna eest sellised tooted on tellijale kolossaalselt hea äri,' ütles konkursil kolmandaks jäänud ASi Datel ärijuht Andres Teder. Dateli tegevdirektori Urmas Kõlli sõnul sisaldab Standardi 3,38 miljoni kroonine võidupakkumine esemeid üle viie miljoni krooni eest.

'See on riigile väga ilus kingitus,' ütles Kõlli, kes lubas Laarile vastavasisulise kirja saata. 'Meil on kartus, et kui asi nüüd üle vaadatakse, asendatakse kvaliteetsed asjad keskpärastega, kuid hind jääb samaks.'

Ka konkursil teiseks jäänud ASi Thulema juhatuse esimehe August Kulli sõnul teeks riik väga hea tehingu, kui ta ostaks ära Standardi mööblikomplekti. 'Aga kui kallimad asjad vahetatakse odavamate vastu, oleks see Standardile ilus üritus,' ütles Kull.

Konkurendid kahtlustavad, et Standard tegi teadlikult odava pakkumise arvestusega, et pärast hinnaliste esemete avalikuks tulekut loobub valitsus nendest ning need asendatakse odavamatega. Tingimuste muutudes võib Standard sel juhul kõvasti kasumit teenida, väitsid Dateli juhid.

'Pakkuja võis võidulootuses hinna alla bluffida ja arvestada seda, et hiljem mängitakse tingimused ümber,' ütles Teder. 'Enn Veskimägi Standardist on juba teatanud, et ta ei usu, et nii kalleid asju ostetakse.'

Peaminister Mart Laar andis teisipäeval riigikantseleile käsu vaadata üle uue residentsi sisseseade, et sealt liialdused välja jätta.

Hetkel kuum