Investorid reageerisid täna hommikul avaldatud ootust veidi tagasihoidlikuma IV kvartali majanduskavu näitajale küllalt rahulikult ja aktsiate hinnaliikumistest ühest reaktsiooni välja lugeda ei saa.
Kui siis kerges ülekaalus olid positiivsel pinnal liikunud aktsiad. Tagasihoidliku kauplemisaktiivsuse juures liikusid mõnekümne protsendikümnendiku võrra üles ka turu kaks juhtaktsiat Telekom ja Hansapank. Viimaste toel lõpetas päeva 0,33%ga plussis (463,42 punktil) ka Tallinna börsi juhtivate aktsiate keskmist hinnaliikumist kajastav ÄP indeks. Börsisüsteemi päevakäive ulatus registreeritud 201 tehingus 31,42 miljonile kroonile.
Päeva suurima 21,23 mln kroonise käibe saavutas paari suuremahulise tehingu toel Hansapanga aktsia. Päeva lõpus kanti läbi börsisüsteemi üks kaalutud 80 000 aktsialine kaalutud hinnaga tehing kogumahus 10,8 mln kr.
Lisanimekirjas tegi juba kolmandat päeva järjest kiire tõusu Farmaatsiatehase aktsia, kerkides päevaga 14,3% võrra. Kauplemisaktiivsusest siin rääkida muidugi ei saa, hinda kruvivad üles Hansapanga ja Ühispanga poolt üles riputatud ostunoteeringud. Kuna keegi aktsiat müüma ei tõtta, on pangad sunnitud ostukorralduse täitmisega tasapisi noteeringuid kergitama.
Põhinimekirjas kerkis enim, 4,56% eile oma möödunud aasta majandustulemused avaldanud Tallinna Kaubamaja. Korralikele majandustulemustele järgnenud taoline reaktsioon oli igati loogiline.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.
Enimloetud
1
Portfelli tahtis osta Hans H. Luik
Hetkel kuum
Portfelli tahtis osta Hans H. Luik
Tagasi Äripäeva esilehele